איראן מודה: וירוס מחשבים נוסף פגע בנו

בכיר איראני הודה כי ארצו פיתחה תוכנת אנטי-וירוס שמטרתה להגן על מערכות המחשבים של "מתקני ממשל רגישים". על פי הדיווח באיראן מדובר בוירוס מחשבים חדש שפגע במערכות המחשב לאחרונה

(אילוסטרציה: DreamStime)

איראן הודתה אמש כי וירוס מחשבים, בשם "דוקו" פגע בה בספטמבר השנה. על פי הערכות שצוטטו בכלי התקשורת האיראניים מדובר בתולעת מחשבים חדשה, הקשורה ככל הנראה לתולעת ה"סטוקסנט" שפגעה במתקני הגרעין האיראניים בשנה שעברה.

גולאם רזא ג'לאלי, מנהל ארגון ההגנה הפאסיבית של איראן, אמר כי טהרן פיתחה תוכנת אנטי-וירוס שמטרתה להגן על מערכות המחשבים במתקנים רגישים נגד וירוס ה"דוקו". לא מדובר בפעם הראשונה בה נושא המתקפה הקיברניטית על איראן עולה על סדר היום.

דיווחים בכלי התקשורת הזה כבר טענו כי וירוסים הוחדרו מדי פעם למערכות המחשב של מתקני גרעין איראניים. עיתון ה"ניו יורק טיימס" דיווח כי בכור בדימונה נערכו ניסויים קודם להחדרת וירוס ה"סטוקסנט" למחשבים האיראניים.

בחודש שעבר נערך בטהרן הכנס השני של ארגון "חיזבאללה סייבר", האמון על התגוננות איראנית כנגד מתקפות סייבר. במהלך הכנס טען אחד מבכירי השלטון כי ארה"ב מתכננת לבצע מתקפה גדולה כנגד איראן במרחב הסייבר וכי על פעילי "חיזבאללה סייבר" לפעול במהירות על מנת להגן על תשתיות המדינה.

אולי יעניין אותך גם

דעה | ייחוס מתקפות סייבר לממשלת איראן פוגע במשק הישראלי 

הייחוס האיראני לקבוצות האקרים שפוגעות בעסקים בישראל יכול לשמש את חברת הביטוח להערים קשיים בתשלום הפוליסות וכן לסבך ישראלים עם סנקציות של האוצר האמריקאי. עדיף להשאיר את הגיאו-פוליטיקה מחוץ לשיח המקצועי בסייבר