איראן הודיעה על תרגיל טילים מיידי

התרגיל ייערך השבוע, ויימשך שלושה ימים

שיגור טיל במסגרת תרגיל איראני קודם

נערכים למלחמה? ימים ספורים אחרי שארצות הברית אישרה כי תערוך עם ישראל תרגיל צבאי רחב היקף בסתיו הקרוב, הודיעה איראן ביום א' על תרגיל ענק ומפתיע, שייערך כבר השבוע.

ראש אגף מערכות הטילים במשמרות המהפכה, אמיר עלי הג'יזדה, אמר כי התרגיל יכלול ירי טילים וכי הטילים שיתורגלו יהיו "ארוכים, בינוניים וקצרי טווח, והם ישורגו ממקומות שונים באיראן ובבסיסים המשמשים את כוחות הצבא. התרגיל יימשך שלושה ימים ויתקיים בשטחים מדבריים.

"תמרונים אלה נועדו לשלוח הודעה לאומות ההרפתקניות כי משמרות המהפכה האיסלאמית מגנות על האומה האיראנית הנחושה והמאוחדת, והן יגיבו בהחלטיות על כל בעיה שהמדינות הבריוניות יגרמו", אמר הקצין לכלי תקשורת איראניים. האמירה באה גם על רקע אמברגו הנפט על איראן, שמתחיל ביום ב'.

ואילו התרגיל המשותף לישראל ולארצות המתוכנן לסתיו אמור להיות הגדול ביותר של שתי הארצות אי פעם, ולכלול הגעתם של אמצעי יירוט אמריקאיים כנגד טילים - לאזור המזרח התיכון, וכן הגעת אלפי חיילים.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden arrives to lay a wreath and observes a moment of silence on Wednesday, April 14, 2021, at Arlington, National Cemetery in Arlington, Virginia. (Official White House Photo by Cameron Smith)

דעה | ומה עם ביידן העביר מסר מאיים לישראל? ״אל תפריעו לי בשיחות עם איראן״ 

הפגישה המקרית של ביידן עם ראש המוסד מעלה תהיות - לעומת הכותרות החיוביות בישראל, ייתכן כי ביידן ניצל את בואו של כהן לוושינגטון כנציג נתניהו על מנת להעביר מסר לירושלים - אל תתערבו במדיניות החוץ של ארה״ב