איראן: הגנה למדעני הגרעין

בעקבות חיסול המדען הבכיר בטהרן בשבוע שעבר, נשיא איראן הורה לספק הגנה מיוחדת "לכל מי שעוסק בתכנית הגרעין"

החיסול בטהרן

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, הורה לספק הגנה מיוחדת למדעני הגרעין בארצו, שבוע אחרי ההתנקשות בטהרן במדען מוסטפה אחמדי רושן. סגנו, מוחמד רזה רחימי, הודיע כי "הועברו הוראות כדי להגן על מדעני הגרעין שלנו. הפעם, הממשלה נתנה הוראה שכל מי שעובד בתחום הגרעין יזכה להגנה מיוחדת".

רחימי הדגיש עוד כי החיסולים של מדעני הגרעין האיראניים, שבוצעו בשנתיים האחרונות, "לא יעצרו את ההתפתחות של ארצנו". כזכור, לפני כשבוע, חוסל בפיצוץ מטען במכוניתו, סגן מנהל המפעל להעשרת אורניום בנתנז, מוסטפה אחמדי רושן.

על פי העיתון "הסנדיי טיימס" מי שעמד מאחורי החיסול היה המוסד הישראלי. בכתבה שפורסמה מוקדם יותר השבוע, צוטט מקור ישראלי עלום שם כמי שטען כי "החיסול היה תוצאה של חודשים של תצפיות ואימונים". גם הממשל האיראני האשים את ישראל וארה"ב כמי שעומדות מאחורי ההתנקשות. מדובר במדען הגרעין הרביעי במספר שחוסל.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden salutes as he walks along the Colonnade of the White House on Friday, March 12, 2021, en route to the Oval Office. (Official White House Photo by Adam Schultz)

שיחות הגרעין בוינה: נכונות אמריקנית להקל בסנקציות 

ראש משלחת איראן לשיחות וינה עבאס ערקצ'י בראיון בטלוויזיה האוסטרית: "ארה"ב הביעה נכונות לבטל רבות מהסנקציות, אך אין די בכך, ולנו יש דרישות נוספות״