איראן במסר מאיים

שר החוץ האיראני וסגנו הגיבו לתקיפה המיוחסת לישראל בסוריה ואמרו כי "מדובר בברוטליות". בסוף השבוע הזהירה טהרן: "נתייחס לכל תקיפה בסוריה כאילו תקפו אותנו"

שר החוץ האיראני (צילום:AP)

ברפובליקה האיסלאמית התייחסו לראשונה לדיווחים בכלי התקשורת המייחסים לישראל תקיפה של מטרות בשטח סוריה. שר החוץ האיראני אמר כי מדובר בתקיפה "ברוטלית". סגנו צוטט בסוכנויות הידיעות האיראניות כמי שאמר ש"למתקפה יהיו השלכות משמעותיות על תל אביב".

כזכור סוריה הודתה כי מטוסי חיל האוויר הישראלי הפציצו מטרות בשטח המדינה. בסוריה טוענים כי המטוסים הפציצו מרכז מחקר צבאי באזור דמשק, בעוד כלי התקשורת הזרים מדווחים כי מדובר היה דווקא בתקיפה של שיירה שנשאה נשק, ככל הנראה טילי נ"מ מסוג SA-17.

שר החוץ האיראני עלי אכבר סאלחי אמר בעקבות האירועים כי "אין ספק שהאגרסיביות הזו עקבית עם המדיניות של המערב והציונים להאפיל על הישגי העם הסורי והממשלה להביא יציבות וביטחון למדינה". בסוף השבוע, כאשר גברה המתיחות באזור בעקבות ידיעות על התפתחויות שונות איימה איראן כי אם סוריה תותקף, טהרן תראה בכך כפעולה התקפית נגדה.

מוקםד יותר דיווחו כלי תקשורת בלבנון כי צבאות סוריה, ירדן ולבנון העלו את הכוננות בעקבות הדיווחים על תקיפה אפשרית בסוריה. על פי הדיווח הצבא הסורי פרס כוחות באזור הגולן הסורי. על פי העיתון יחידות סוריות ויחידות של חיזבאללה הגיעו לגבעות כפר שובא וחוות שבעא בדרום לבנון. במקביל מדווח כי מפקדת צבא לבנון הודיעה על כוננות בדרגה שלוש, וכי צבא ירדן העלה את הכוננות והכין יחידות משוריינות על הגבול בנהר הירדן וגם באזור לכיוון נהר הווזאני.  

אולי יעניין אותך גם