"איסוף מידע איראני בגולן הסורי"

דו"ח אמריקאי: איראן הקימה תחנות האזנה בגולן הסורי כדי לסייע לחיזבאללה לקבל מידע על ישראל

המטה ללוחמה בטרור של הפנטגון בארה"ב פרסם דו"ח הקובע כי איראן הציבה תחנות האזנה מודיעיניות בחלקים נרחבים במזרח התיכון, כולל לאורך חוף הים התיכון ובעיקר בסוריה.

על פי הדו"ח, התחנות הוקמו על ידי משמרות המהפכה האיראניים בסיוע של סוריה. "שתי תחנות איראניות-סוריות הוקמו על ידי משמרות המהפכה והן פעילות מאז 2006", נכתב בדו"ח, שהוכן לפני כחודש ומפורסם כעת. 

עוד נקבע כי "אחת התחנות ממוקמת במחוז אל ג'זירה שבצפון סוריה והתחנה הנוספת הוקמה בגולן הסורי". בדו"ח נכתב עוד כי ייעודן של תחנות ההאזנה הוא לספק מידע מודיעיני לארגון חיזבאללה על ישראל. בדו"ח נכתב עוד כי משמרות המהפיכה האיראניות תכננו להקים תחנות האזנה נוספות באזור.

אנשי הפנטגון קבעו עוד כי באירןא נעשים מאמצים עליונים כדי לקדם את מטרות המודיעין האיראני. "משרד המודיעין והביטחון האיראני מגייס לשורותיו ישראלים יוצאי איראן כדי לקדם את מטרותיו משרד המודיעין והביטחון האיראני מגייס למשימות ריגול בישראל, גם בודדים בלא קשר לאמונותיהם, כולל ערבים ויהודים", נקבע בדו"ח.  

אולי יעניין אותך גם

חסימות כבישים בטהרן במהלך המהומות בנובמבר 2019. צילום: Nazanin Tabatabaee/WANA (West Asia News Agency) via REUTERS

 

איראן: סנקציות אירופיות על ראש משמרות המהפכה

האיחוד האירופי השית סנקציות בגין הפרת זכויות אדם במסגרת הדיכוי הברוטלי של המהומות האזרחיות נגד השלטון שהתקיימו במדינה בסוף 2019. במהומות נהרגו, על פי דיווחים שונים, בין 300 ל-1,500 איש