"איסוף מידע איראני בגולן הסורי"

דו"ח אמריקאי: איראן הקימה תחנות האזנה בגולן הסורי כדי לסייע לחיזבאללה לקבל מידע על ישראל

המטה ללוחמה בטרור של הפנטגון בארה"ב פרסם דו"ח הקובע כי איראן הציבה תחנות האזנה מודיעיניות בחלקים נרחבים במזרח התיכון, כולל לאורך חוף הים התיכון ובעיקר בסוריה.

על פי הדו"ח, התחנות הוקמו על ידי משמרות המהפכה האיראניים בסיוע של סוריה. "שתי תחנות איראניות-סוריות הוקמו על ידי משמרות המהפכה והן פעילות מאז 2006", נכתב בדו"ח, שהוכן לפני כחודש ומפורסם כעת. 

עוד נקבע כי "אחת התחנות ממוקמת במחוז אל ג'זירה שבצפון סוריה והתחנה הנוספת הוקמה בגולן הסורי". בדו"ח נכתב עוד כי ייעודן של תחנות ההאזנה הוא לספק מידע מודיעיני לארגון חיזבאללה על ישראל. בדו"ח נכתב עוד כי משמרות המהפיכה האיראניות תכננו להקים תחנות האזנה נוספות באזור.

אנשי הפנטגון קבעו עוד כי באירןא נעשים מאמצים עליונים כדי לקדם את מטרות המודיעין האיראני. "משרד המודיעין והביטחון האיראני מגייס לשורותיו ישראלים יוצאי איראן כדי לקדם את מטרותיו משרד המודיעין והביטחון האיראני מגייס למשימות ריגול בישראל, גם בודדים בלא קשר לאמונותיהם, כולל ערבים ויהודים", נקבע בדו"ח.  

אולי יעניין אותך גם

Saudi Crown Prince Mohammed Bin Salman. Bandar Algaloud/Courtesy of Saudi Royal Court/Handout via REUTERS 

דעה | בסעודיה הבינו - המעצמה האזורית היא איראן. לא ישראל 

בחודשים האחרונים סעודיה מתקרבת לאיראן מתוך הבנה שישראל וארה״ב אינן מסוגלות לעצור את תכנית הגרעין הצבאית של טהרן. לצדה גם מצרים. חלק מהאחריות רובצת על ירושלים שסיפקה הבטחות ללא תוצאות בשטח