אינטל מצמצמת בכוח האדם

כחלק מהתמודדות של אינטל עם התכווצות מכירות המחשבים האישיים בעולם, והרצון של החברה להתמקד בשווקים מכניסים יותר כמו סמארטפונים וטאבלטים, החברה נכנסת להליך התייעלות בשנה הקרובה

by huangjiahui on Flickr

כחלק מהאסטרטגיה שלה של התאמת המשאבים האנושיים שלה כדי לענות על הצרכים עסקיים, אינטל מתכננת לצמצם את כוח העבודה הגלובלי שלה של 107,000 משרות בכ -5 אחוזים בשנה זו. כחלק מהמאבק בירידה במכירות המחשבים האישיים, החברה תתמקד באזורי צמיחה עסקיים מהירים יותר, בעיקר סמארטפונים, ותקצץ כמעט 5,000 עובדים בתהליך. כך על פי דיווח באתר efytimes.
במהלך העשור האחרון, אינטל הוסיפה מספרים משמעותיים של מקומות עבודה. מוקדם יותר ב-2006, אינטל הודיעה שתפחית את כוח העבודה שלה ב-10,000 משרות, אבל בפועל מספרם הכולל של העובדים גדל מאז .
בדו"ח האחרון שלה, הכניסה אינטל תחזית עלויות ארגון מחדש בסך 200 מליוני דולרים, חלק מהם יכול להיות מיועד לפיצויים. בספטמבר האחרון, אינטל אמרה כי תסגור מפעל ישן במסצ'וסטס, ותבטל כ-700 מקומות עבודה. אינטל מתכננת הגדלת השקעות בתחומים כמו טכנולוגיה במרכזי נתונים, שבבים , צריכת חשמל נמוכה וטאבלטים. אינטל אמרה כי היא מתכננת לרבע את נפח מכירות השבבים לטאבלטים השנה ל-40 מליוני יחידות.
מוקדם יותר השבוע, אמרה אינטל כי מפעל חדש שנבנה בצ'נדלר, אריזונה, יישאר סגור בעתיד הנראה לעין ואילו מפעלים אחרים באותו האתר ישודרגו.
המפעל היה אמור במקור להיות פרויקט של 5 מליארדי דולרים שבסוף 2013 היה אמור להתחיל לייצר שבבים מתקדמים של אינטל.
אינטל אמנם שלטה בתעשיית שבבי המחשב, אבל ההסתגלות שלה לעולם הטלפונים החכמים והטאבלטים. בשווקים אלה, החברה עדיין לא הצליחה לשחזר את ההצלחה כאשר היא מתמודדת מול מתחרים כגון קוואלקום, סמסונג ומדיה-טק.
תגובת אינטל ישראל:
בשלב זה לא ברור כיצד תשפיע ההחלטה הגלובאלית על קיצוץ כח אדם באינטל ישראל ואנחנו לומדים את הנושא לעומק. עד שנלמד את הנושא לא יהיה נכון לדבר על מספרים ולהניח הנחות שהן ספקולציות בלבד.

אולי יעניין אותך גם

זיהום אוויר חמור בניו יורק בשבוע שעבר. מקור הזיהום: שריפות החורש בחוף המערבי. צילום: Anthony Behar/Sipa USA via REUTERS

הסטארט-אפ הסביבתי שרוצה שננשום אוויר נקי יותר

מעל אלפיים ישראלים מתים מדי שנה כתוצאה מזיהום אוויר. בשיחה עם ישראל דיפנס מספרת מדענית האטמוספירה של חברת בריזומטר על האתגרים המקומיים והגלובליים של התופעה, ומסבירה מדוע לפעמים עדיף להישאר על הספה בבית במקום לצאת לרוץ