אינטל: מחשב בגודל כרטיס זכרון

אדיסון הוא בדיוק באותו גודל וצורה כמו כרטיס SD רגיל , והוא מכיל ליבה הניתנת לתכנות תואמת מעבד X86 , אחסון פלאש NAND , וקישוריות אלחוטית באמצעות Wi-Fi ו-Bluetooth LE

מכשיר האדיסון של אינטל (יח"צ)

אינטל חשפה בתערוכת Consumer Electronics Show מוצר ניסיוני המתואר כמחשב PC בגודל של כרטיס SD. כך מפרסם אתר ndtv.
המכשיר שנקרא אדיסון אמור לעזור להאיץ את תחום האינטרנט של הדברים, בהתייחסו לגל הבא של פריטי לבוש , מכשירי חשמל ופריטים אישיים שיהיו משובצים בחיישנים וחיבור אינטרנט כדי לאפשר למשתמשים לתקשר איתם באופן דיגיטלי. הוא מבוסס על פלטפורמת Quark SoC של אינטל.
אדיסון הוא בדיוק באותו גודל וצורה כמו כרטיס SD רגיל , והוא מכיל ליבה הניתנת לתכנות תואמת מעבד X86 , אחסון פלאש NAND , וקישוריות אלחוטית באמצעות Wi-Fi ו-Bluetooth LE . הוא מיוצר בתהליך 22 ננומטר של החברה, והוא מותאם ליישומים רגישים למתח. אדיסון תומך בלינוקס ומערכות הפעלה אחרות , עובדה המסייעת למפתחים ליצור יישומים הפונים למשתמש מתוחכמים .
המהלך של אינטל נועד להתחרות ב-ARM והרישיונות השונים שלה בקרב סוער על שליטה בשוק המתפתח של מעבדים לדור חדש של התקנים מחוברים זעירים. החברה הכריזה על פלטפורמת Quark SoC בכנס המפתחים השנתי שלה בחודש ספטמבר האחרון, והצביעה על כך שהמוצרים המבוססים עליה יהיו מוכנים למשלוח בתחילת 2015. מכשירים מבוססי קווארק יהיו קטנים יותר באופן משמעותי ויצרכו פחות אנרגיה מאלה המבוססים על הקו הקיים של מעבדי Atom.
מנכ"ל אינטל בריאן קרזניך הציג מכשיר אדיסון מוטבע לתוך סרבל של תינוק, שנוצר על ידי Rest Devices, חלוצה במוצרי הורות מבוססי טכנולוגיה הכוללים חיישני טמפרטורה וצגי שינה. הסרבל מכיל חיישנים וחומרת מחשוב , ומבטל את הצורך במקלט חיצוני להודיע ​​להורים על מצבו של תינוק. Rest Devices הציגו גם מחמם בקבוק תינוק שיכול להיות מופעל מרחוק, באופן אוטומטי לטמפרטורה מתאימה בדיוק לפני שהתינוק מתחיל להתעורר .
אינטל גם נצלה את ההזדמנות כדי לחשוף מספר מכשירי אב טיפוס לבישים מחוברים, כולל אוזניות , צמיד ו-"קערת טעינה" שמקלה על טעינת מכשירים קטנים.

אולי יעניין אותך גם