אות מהרמטכ"ל ל"יחידת הסייבר"

ניתן ל-8200 ביום חילופי מפקדים. הסיבה: "הישגים מיוחדים"

טקס ההענקה של האות. צילום: דו"צ

יחידה 8200, יחידת האיסוף המרכזית של אגף המודיעין,  אחראית על פעילות הסייבר ההתקפית של ישראל. האם זו הסיבה שבעטיה הוענק ליחידה אות רמטכ"ל מיוחד, ביום שבו התחלפו מפקדי היחידה?
 
תא"ל א קיבל ביום חמישי את הפיקוד על 8200 במקום תא"ל נ'.

במהלך הטקס שנערך בבסיס היחידה העניק לראשונה, ראש המטה הכללי, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, אות הערכה ליחידה 8200. לפי צה"ל, אות ההערכה הוענק ליחידה לאור עשייה רבת היקף בשנים התשע"א-התשע"ג (2011-2013), שהביאה להישגים יוצאי דופן בעלי חשיבות מכרעת לפעילות המבצעית של צה"ל, תוך גיבוש מידע ומודיעין איכותי לכוחות הלוחמים בשטח. היחידה, על מערכיה השונים, התמודדה בשנים האחרונות עם אתגרים בזירות חדשות ומורכבות, תוך גילוי יוזמה, חשיבה מקורית, יצירתיות ונחישות, שהובילו למענה מודיעיני איכותי ביותר ובכך תרמו תרומה משמעותית לביטחון מדינת ישראל.

מדברי הרמטכ"ל, רב-אלוף בנימין (בני) גנץ, במעמד ההענקה: "פועלכם החשוב, אשר לרוב מסתתר מאחורי הקלעים של הפעילות הגלויה בזירות השונות, מהווה חלק משמעותי מהיכולת של צה"ל. המודיעין המועבר בזמן אמת מאפשר לצה"ל ליצור תמונת מצב בהירה ומדויקת בכל שעות היממה ומעניק תנופה רבת חשיבות ואפשרות לפעולה חדה ומהירה, אשר הוכיחו את עצמן לא פעם כיכולות עוצמתיות בשדה הקרב. תודה מיוחדת ונוספת גם לר' אמ"ן, על זיהוי נכון של הנדרש למערך, על גיבוש החזון המודיעיני של צה"ל ומדינת ישראל ועל החתירה למימושו. עשייה יומית זו היא בבחינת מעשה אמ"ני שאפשר, מאפשר ויוסיף לאפשר לצה"ל למקד את יכולותיו ואת פעולותיו. צה"ל עושה היום דברים מדהימים, ונלחם אחרת משנלחם לפני שנתיים. כל הקרדיט - לך אביב ולאנשיך."

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, אמר: "ביקשתי להיות כאן כדי להביע תודה והערכה לנ׳ על פועלו, על מנהיגות, שכל ישר ומקצועיות, ובעיקר לכם, חיילי ומפקדי 8200. להביע תודה והערכה, משום שאני יודע להעריך כמה חשובה תרומתכם לביטחון ישראל. בזכות היכולת שלכם לזהות את האיומים מבעוד מועד ולרוב להביא לסיכולם, ובזכות תרומתם ללחימה בצה"ל. העיסוקים שלכם אינם מדוברים בחוץ, ולכן היה חשוב לי לבוא ולומר לכם תודה בשם אזרחי מדינת ישראל ובשם ממשלת ישראל. היחידה היא דוגמא ומופת לדרך הנכונה להתמודד עם שינויים תכופים בזירה סביבנו ובעולם הטכנולוגי. תמיד להיות לפני הצד השני בפער משמעותי. האיומים החדשים יוצרים זירות חדשות, ובחלקן רק אתם נמצאים שם. היום קיבלתם מהרמטכ"ל אות צנוע עם משמעות מאוד גדולה, ואני בטוח שתמשיכו תחת א׳, המפקד החדש, להיות בחזית שאתם נמצאים בה לטובת ביטחון ישראל.״

אולי יעניין אותך גם