"אותר מכשיר האזנה באתר בפורדו"

העיתון הבריטי "הסאנדיי טיימס" טוען כי אבן שהוזזה ליד האתר התפוצצה, ומתחתה נמצא מכשיר שנועד ליירט מידע ממחשבים

עיתון ה"סאנדי טיימס" הבריטי מספרסם היום בהתבסס על מקורות מודיעין מערביים, כי גורמים ממשמרות המהפכה באיראן גילו בחודש שעבר אמצעי יירוט מידע ממחשבים שהוסתר בתוך אבן, סמוך למתקן ההעשרה פורדו שבצפון המדינה. האיראנים חשפו את המכשיר וכאשר ניסו להזיז את האבן, זו התפוצצה.

כזכור, לפני מספר שבועות אירע פיצוץ בקווי החשמל שמובילים לאתר הגרעין התת-קרקעי במקום. לפי הדיווח כעת, גורמים ממשמרות המהפכה בחנו תשתיות בסמוך למתקן ואז הבחינו באותה אבן שהתפוצצה כשהזיזו אותה. ככל הנראה, מתחת לאותה האבן הוסתר מכשיר שנועד ליירט מידע ממחשבים במרכז להעשרת אורניום.

רק בשבוע שעבר נחשף דבר הפיצוץ כאשר ראש הסוכנות לאנרגיה אטומית וסגן הנשיא של איראן, פריידון עבאסי, חשף כי קווי חשמל מהעיר קום למתקן בפורדו פוצצו באוגוסט. מטרת הפיצוץ הייתה להפסיק את זרימת החשמל למתקן, ולגרום לו נזק. עם זאת, פקחי סבא"א שביקרו במתקן יום לאחר הפיצוץ לא דיווחו על נזק כלשהו בו.יירוט המידע היה צריך לאפשר למערב להעריך את תפוקת הסרכזות.

אולי יעניין אותך גם

President Joe Biden arrives to lay a wreath and observes a moment of silence on Wednesday, April 14, 2021, at Arlington, National Cemetery in Arlington, Virginia. (Official White House Photo by Cameron Smith)

דעה | ומה עם ביידן העביר מסר מאיים לישראל? ״אל תפריעו לי בשיחות עם איראן״ 

הפגישה המקרית של ביידן עם ראש המוסד מעלה תהיות - לעומת הכותרות החיוביות בישראל, ייתכן כי ביידן ניצל את בואו של כהן לוושינגטון כנציג נתניהו על מנת להעביר מסר לירושלים - אל תתערבו במדיניות החוץ של ארה״ב