אושר מינוי היועכ"ל

אל"מ (מיל') ראם עמינח יחליף בימים הקרובים את תא"ל מהרן פרוזנפר

יועץ כלכלי חדש לרמטכ"ל: בימים בהם הדיון על תקציב הביטחון סוער והדיונים על היכן להשקיע את הכסף במסגרת התכנית הרב-שנתית החדשה "חלמיש" בעיצומם, קיבל שר הביטחון אהוד ברק את ההמלצה המשותפת של הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ומנכ"ל משרד הביטחון אלוף (מיל') אודי שני, ואישר למנות את אל"מ (מיל' ) ראם עמינח לתפקיד ראש אגף התקציבים במשרד הביטחון והיועץ הכספי לרמטכ"ל (יועכ"ל).

בכובעו כראש אגף התקציבים ממונה היועכ"ל על גיוס מקורות לתקציב הביטחון. בצדו הצה"לי של התפקיד, היועכ"ל אחראי לניהול תקציב צה"ל, לתיאום עם משרד האוצר ולחלוקת התקציב בין זרועות הצבא.

המינוי החשוב ייכנס לתוקפו בימים הקרובים, ועם כניסתו לתפקיד יועלה אל"מ ראם עמינח לדרגת תת אלוף.

 

 כיום עמינח הוא אלוף משנה במילואים המשמש כסגן מפקד מחוז דן בפיקוד העורף. בעברו שימש כמפקד נפת איילון בפיקוד העורף בין השנים 2005-2011. 

 

הוא בעל תואר ראשון בחשבונאות כלכלה (BA) ותואר שני במנהל עסקים (MBA) מאוניברסיטת תל-אביב. הוא מייסד ושותף בפירמת ראיית החשבון שטיינמץ עמינח ושות' רואי-חשבון, משרד שנחשב לאחד מבין עשרת המשרדים הגדולים בארץ.

 

אל"מ (מיל') עמינח יחליף את תא"ל מהרן פרוזנפר המכהן ב-4 השנים האחרונות כראש אגף התקציבים במשרד הביטחון והיועץ הכספי לרמטכ"ל.

 

 

פרוזנפר עוזב את התפקיד לאחר שכיהן שנה מעבר לקדנציה המקורית, קדנציה שנחשבת מוצלחת ושבה עבר צה"ל תהליך התייעלות שכלל בין היתר את התחלתו של תהליך העלאת גיל הפרישה ושימוש יעיל בכספי הסיוע האמריקניים.

אולי יעניין אותך גם