אושרה עסקת קונטרופ

פרסום ראשון: העסקה לרכישת קונטרופ על ידי רפאל ואירונאוטיקס תצא לדרך במהלך הימים הקרובים. חברת האלקטרו-אופטיקה תמשיך לפעול באופן עצמאי

פרסום ראשון: העסקה לרכישה משותפת של חברת קונטרופ, על ידי רפאל ואירונאוטיקס, אושרה וצפויה לצאת לדרך במהלך הימים הקרובים. כך נודע לישראל דיפנס.
  
חברת קונטרופ שהוקמה לפני 23 שנה וממוקמת בהוד השרון, עוסקת בפיתוח פתרונות אלקטרו־אופטיים הכוללים מערכות תצפית, מצלמות משוכללות ועוד.

במסגרת העסקה שנאמדת בכ-300 מיליון שקלים סוכם כבר לפני מספר חודשים כי החברה הממשלתית רפאל תרכוש 50 אחוזים ממניותיה, ואילו אירונאוטיקס, שהחזיקה כבר כ-18 אחוזים מהמניות בחברה, תשלים רכישה ל-50 אחוזי שליטה. השלמת העסקה הייתה תלויה באישור הגורמים הרגולטורים, כולל רשות החברות הממשלתיות, והליך זה הושלם כעת.

 
יצויין, כי רק לפני מספר חודשים נערכה חברת קונטרופ להנפקה בבורסה, אולם בעקבות ההתעניינות של תעשיות ביטחוניות שונות ברכישתה, וביניהן גם אלביט והתעשייה האווירית, היא נמנעה מהמהלך. מייסדי החברה שזכו ל"אקזיט" נאה הם יוצאי חיל האוויר והתעשייה האווירית, שלמה ניר המכהן גם כמנכ"ל, ששון בנדו, אלי בן אהרון ויחזקאל אמבר, אשר החזיקו עד כה ב-82 אחוזים מהמניות.

 
כחלק מעסקת המכירה צפויות רפאל ואירונאוטיקס להזרים לקופת קונטרופ כ20 מיליון דולר, לאחר שיימשכו ממנה דיבדנדים על רווחים קודמים.העובדה שרפאל אינה מחזיקה ביותר מ-50 אחוז מן החברה במבנה הבעלות החדש שלה, מאפשרת את שמירת מעמדה של קונטרופ כחברה פרטית ולא ממשלתית. רפאל רכשה בשנים האחרונות מספר חברות מבלי לעבור את רף 50 אחוזי השליטה, כולל חברה התוכנה אמפרסט מפתח תקווה, המתמחה בפיתוח מערכות שליטה ובקרה.

אולי יעניין אותך גם