אופטימיות זהירה

בתעשיות הביטחוניות מקווים כי הביקור המוצלח של ראש הממשלה בפריז יוביל לתנופה חדשה ברכש הביטחוני מישראל

במערכת הביטחון ובתעשיות הביטחוניות מנסים לברר אם החמימות בה התקבל ראש הממשלה בנימין נתניהו בארמון האליזה פותחת אפשרויות בתחום הייצוא הביטחוני.

אחרי חילופי השלטון בצרפת נעצרו כמה מהלכים שהיו אמורים להסתיים בעסקאות בין תעשיות ביטחונית ישראליות והממסד הביטחוני הצרפתי. כל אלה נבלמו עד שהממשלה החדשה תבחן את הנושאים שעל הפרק ותכין "מפת דרכים" לרכש ביטחוני.

בישראל מחכים להחלטות הצרפתיות בעיקר בנושא רכש של מל"טים מתוצרת התעשייה האווירית אבל גם בנושאים אחרים. עתה אחרי קבלת הפנים החמה מנסים לברר אם יש שינוי בגישה הצרפתית ואם זה יכול לבשר על המשך המגעים על עיסקאות שהיו על הפרק לפני הבחירות האחרונות בצרפת.

מקורות במערכת הביטחון מסרו כי בצרפת יש שוק פוטנציאלי מיידי של כמה מאות מיליוני דולרים בתחום המערכות הצבאיות. מדובר במל"טים, מערכות הגנה על רכב קרבי משוריין, טילים נגד טנקים ועוד.

אולי יעניין אותך גם

תמונת האירוע בקורסיקה שפרסמה סוכנות הידיעות רויטרס – אותנטיות התמונה אינה מאומתת במאת האחוזים. צילום: via Frederic Berna via REUTERS

שערורייה בצרפת: טייסי חה״א קשרו אדם לעמוד – והתאמנו בירי מהאוויר

המקרה, שנחשף לאחרונה, אירע לפני כשנתיים בבסיס בדרום האי קורסיקה. הקורבן – שלא נפגע – מספר כי פיו נסתם בסרט דביק וראשו כוסה בשק למשך 20 דקות מבעיתות בהן שמע את האש סביבו