אולמרט: לא מנענו מידע מליברמן

במכתב שהעביר ראש הממשלה לשעבר לליברמן הוא אומר כי "ליברמן עודכן באופן שוטף"

שר החוץ, אביגדור ליברמן (צילום: AP)

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הגיב הערב לפירסומים ב"ישראל דיפנס" ובסוכנות AP, לפיהם בתקופה ששימש כשר לעניינים אסטרטגיים תחת ממשלת אולמרט, שר החוץ אביגדור ליברמן לא קיבל לעיונו את כל החומר הקיים בישראל בנושא האיראני.  

במכתב שהעביר אולמרט לליברמן הוא כותב: "במסגרת כהונתך כשר לעניינים אסטרטגיים עסקת בסוגיות רגישות ביותר. הנחיתי את כל גופי המודיעין להעמיד לרשותך, לצורך מילוי תפקידך את כל המידע המודיעיני, כולל הרגיש ביותר, שעמד לרשות גורמי המודיעין בישראל. כמו כן, הנחיתי את כל גורמי המודיעין להיפגש איתף באופן שוטף ולעדכן אותך בכל המידע שעמד לראשותנו. כך אכן קרה ומילאת את תפקידך על הצד הטוב והאחראי ביותר.

"בשום שלב לא הוטלה מגבלה כלשהי על מסירת מידע מודיעיני, ולו הרגיש ביותר ולעולם לא קיבלתי דיווח, בקשה או המלצה מצד גורם מודיעיני כלשהו, שמטרתם לצמצם את חשיפתך למידע כזה. בתקופת כהונתך בממשלה היית שותף לכל הדיונים, שעסקו בעניינים אסטרטגיים שהיית מופקד עליהם ומלוא המידע הדרוש הוצג בדיונים אלה בהשתתפותך, ללא הגבלה".

גם דוברו של שר החוץ ליברמן הכחיש כי בהיותו השר לעניינים אסטרטגיים נמנע מליברמן מידע כלשהו.

אולי יעניין אותך גם

הקמת נמל המפרץ, שיתופעל על ידי החברה הסינית SIPG. צילום: חברת נמלי ישראל

שגריר ארה״ב בישראל לשעבר קורא לשיתוף פעולה מול השאיפות הטכנולוגיות של סין

בכנס שערך המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS), אמר דניאל שפירו כי אמנם ישראל פסקה מייצוא ביטחוני לסין, אך שייצוא הטכנולוגיות האזרחיות וההשקעה הסינית בישראל גובר, בעולם בו הגבולות בין הצבאי לאזרחי מיטשטשים