אולמרט: לא מנענו מידע מליברמן

במכתב שהעביר ראש הממשלה לשעבר לליברמן הוא אומר כי "ליברמן עודכן באופן שוטף"

שר החוץ, אביגדור ליברמן (צילום: AP)

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הגיב הערב לפירסומים ב"ישראל דיפנס" ובסוכנות AP, לפיהם בתקופה ששימש כשר לעניינים אסטרטגיים תחת ממשלת אולמרט, שר החוץ אביגדור ליברמן לא קיבל לעיונו את כל החומר הקיים בישראל בנושא האיראני.  

במכתב שהעביר אולמרט לליברמן הוא כותב: "במסגרת כהונתך כשר לעניינים אסטרטגיים עסקת בסוגיות רגישות ביותר. הנחיתי את כל גופי המודיעין להעמיד לרשותך, לצורך מילוי תפקידך את כל המידע המודיעיני, כולל הרגיש ביותר, שעמד לרשות גורמי המודיעין בישראל. כמו כן, הנחיתי את כל גורמי המודיעין להיפגש איתף באופן שוטף ולעדכן אותך בכל המידע שעמד לראשותנו. כך אכן קרה ומילאת את תפקידך על הצד הטוב והאחראי ביותר.

"בשום שלב לא הוטלה מגבלה כלשהי על מסירת מידע מודיעיני, ולו הרגיש ביותר ולעולם לא קיבלתי דיווח, בקשה או המלצה מצד גורם מודיעיני כלשהו, שמטרתם לצמצם את חשיפתך למידע כזה. בתקופת כהונתך בממשלה היית שותף לכל הדיונים, שעסקו בעניינים אסטרטגיים שהיית מופקד עליהם ומלוא המידע הדרוש הוצג בדיונים אלה בהשתתפותך, ללא הגבלה".

גם דוברו של שר החוץ ליברמן הכחיש כי בהיותו השר לעניינים אסטרטגיים נמנע מליברמן מידע כלשהו.

אולי יעניין אותך גם

נמרוד וקס. צילום: רועי שור

לא יודעים איפה המידע בארגון? חברת BigID הישראלית: ״הפתרון שלנו תומך ברגולציות פרטיות״ 

חברת BigID היא חברה אמריקאית-ישראלית שפיתחה פלטפורמה למיפוי המידע בארגון. לפי נמרוד וקס, שותף מייסד ומנהל המוצר בחברה, המוצר תורם ערך להתמודדות עם רגולציות פרטיות וכן עוזר להתמודד גם עם מתקפות כופר. ראיון מיוחד