"מערכות ל"א רוסיות בסוריה יעקבו אחר מטוסים בשדות תעופה באירופה ובישראל"

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין (צילום: AP)

מערכות הלוחמה האלקטרונית (ל"א) שהציבה רוסיה בסוריה בימים האחרונים מסוגלות לעקוב אחר מטוסים בשדות תעופה באירופה ובישראל. מערכות אלו, יחד עם מערכות רדיו-אלקטרוניקה והגנה אווירית, יפעלו כולן ביחד תחת פיקוד ושליטה אחודים – אמר ולדימיר מחאייב, מומחה רוסי בכיר לאלקטרוניקה צבאית ויועץ מיוחד לקונצרן האלקטרוניקה הרוסי  KRET.

ואילו במסיבת עיתונאים במרכז האו"ם בניו יורק הודיע שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב כי רוסיה כבר החלה למסור את מערכת ההגנה האווירית S-300 לסוריה.

המומחה הרוסי לל"א מחאייב אמר לסוכנות הידיעות טאס כי למערכות ל"א הרוסיות בסוריה ניתן לחבר גם ציוד שיבוש תשדורות מיוחד. במסגרת תכנית האספקה, יסופקו מערכות הגנ"א לאניות הצי הרוסי. "אנו נדע לא רק אם מישהו יחדור למרחב האווירי שלנו", אמר המומחה הרוסי, "נדע גם שמטוס מתחיל לנוע על המסלול בשדה תעופה בישראל מאו בסעודיה ואפילו באירופה. כאשר מטוס ממזוהה בשדה התעופה, מערכת ל"א מתייגת אותו אוטומטית במספר זיהוי מסוים, ואז יש כמה אופציות, כמו דיכוי השידורים האלקטרוניים, או, אם המצב מחמיר וקריטי, ניתן גם לפתוח באש".

שר החוץ הרוסי הזהיר במסיבת העיתונאים בניו יורק את מעצמות  המערב לבל יסכלו את מאמצי האו"ם לשים קץ לסכסוך בסוריה. "מסירת הטילים לסוריה כבר החלה", אמר לברוב, "כפי שאמר הנשיא פוטין אחרי תקרית המטוס. האמצעים שאנו נוקטים מיועדים להבטיח  בטיחות וביטחון של מאה אחוזים לאנשינו בסוריה".

אולי יעניין אותך גם

צילום אורן כהן

סייברארק: תוקף צריך שלושה ימים בממוצע להשיג הרשאות ניהול ברשת

"3 ימים בממוצע זה הזמן שלוקח לתוקף, מרגע החדירה לארגון, עד להשגת גישה פריבילגית, שתאפשר לו במקרים רבים להגיע לשליטה ברשת הארגונית", כך אמר חן ביתן, מנהל סייברארק ישראל, בכנס הלקוחות השנתי של החברה בישראל