"רוסיה לא מספקת לסוריה מערכות הגנ"א S-300 ואין על כך מו"מ"

יועצו של נשיא רוסיה פוטין לשת"פ טכני-צבאי אמר בסוף השבוע כי "לסורים יש כל מה שהם צריכים"

מערכת S-300 מוצגת באיראן (צילום ארכיון: AP)

"רוסיה לא מספקת טילי קרקע אוויר S-300 לסוריה ולא מתנהל על כך שום משא ומתן. לסורים יש כל מה שהם צריכים", כך הודיע בסוף השבוע במוסקבה ולדימיר קוז'ין, יועצו של הנשיא פוטין לענייני שת"פ טכני-צבאי.

ואילו דובר הקרמלין דמיטרי פסקוב אמר באותו נושא: "מעולם לא הודענו על משלוחי טילים אלו לסוריה. אמרנו רק כי אחרי התקיפות של ארה"ב, צרפת ובריטניה בסוריה, רוסיה שומרת לעצמה את הזכות לעשות כל מה שהיא סבורה שיש לעשות". 'ספוטניק ניוז' מזכיר כי אחרי פגישה פוטין ונתניהו בשבוע שעבר אמר נתניהו לכתבים כי אין מקום לדאגה שרוסיה תמנע פעולות צבאיות ישראליות בסוריה.

'רוסובורונאקספורט', חברת יצוא הנשק ברוסיה, הודיעה על מוכנותה לספק לסוריה נשק להגנה אווירית בתנאי שהמנהיגות הבכירה ברוסיה תיתן אור ירוק. משרד ההגנה הרוסי פירט את מערך ההגנה האווירית שבידי הסורים, ומסר כי לסורים יש כיום טילי S-125, S-200, BUK ו-KVADRAT.

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

שב"כ: איראן מספקת מימון לארגון הפגנות בגבול עזה

עוד עולה מהחקירה כי קיים איסור לפעילי הטרור של חמאס עצמם להתקרב לגדר, מחשש כי ייהרגו או ייתפסו על ידי כוחות צה"ל, אלא אם הגדר נופלת ואז עליהם להיכנס חמושים לישראל בחסות ההמון ולבצע פיגועים. לא פורסם היקף התמיכה האיראנית בחמאס בהקשר ההפגנות בגבול