צבא ארה"ב: יחידת הנדסה פעלה בשדה הקרב ונגמ"ש-רובוט מחפה עליה בירי

לראשונה בוצע בצבא ארה"ב ניסויי ירי חי עם רכב קרבי אוטונומי מונחה מרחוק וחמוש במקלע בקוטר 50

צילום: צבא ארה"ב

צבא ארה"ב ביצע לראשונה ניסויי ירי חי עם רכב קרבי אוטונומי מונחה מרחוק וחמוש במקלע בקוטר 50. בעתיד ייערכו ניסויים בכלי רק"ם כבדים יותר חמושים בכלי יריה כבדים.

DEFENSEO 0NE  דיווח כי הניסוי הראשון נערך בבסיס הצבא במישיגן. השתתף בו נגמ"ש בלתי מאויש מדגם M-113, חמוש במקלע, שנע בשדה הקרב כאשר נהגו ומפעיל הנשק עוקבים אחריו מאחור. בתרגיל פעלה יחידת הנדסה קרבית, שהניחה צינורות בונגלור טורפדו בשדה הקרב, המיועדים לפוצץ מוקשים ולהכשיר דרך ללוחמי חי"ר בשדה מוקשים, כאשר הנגמ"ש-רובוט נמצא בקרבתם, מחפה עליהם כשהוא מפעיל את המקלע וכך מגן על יחידת ההנדסה העסוקה במשימה ההנדסית.

זה היה הניסוי הראשון מסוגו בצבא ארה"ב בהפעלת רובוט חמוש בשדה הקרב, והצבא כבר הגיש בקשות לספק לו כלי רכב משוריינים ומקלעים כבדים יותר למשימות אלו.

צבא ארה"ב כבר הפעיל רובוטים במלחמת עיראק ב-2003. אז היה זה טנק רובוט זעיר שנע בשדה הקרב. ארבע שנים אחרי כן הופעל כלי זה עם מקלע, אך הוא קורקע כאשר המקלע התנהג "בפראות" וירה לכל עבר.

הכלים הרובוטיים השתכללו, וב-2016 פעל בסוריה ובעיראק טנק בלתי מאויש שתקף מטרות של דאעש.

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

מתוך התערוכה בכנס המרכזי השנתי (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

"הבעיה של שירותי הביון היא להתמודד עם מידע קולי"

בפאנל מיוחד במסגרת הכנס השנתי המרכזי של ישראל דיפנס, התייחס ראש אמ"ן לשעבר האלוף (מיל') אהרון זאבי פרקש לאתגרי המודיעין. חיים תומר, בכיר לשעבר במוסד, אמר עוד כי "דגן ופרדו התנגדו בהתחלה להקדיש משאבים לאיסוף סביב הכור הסורי"