מפעילי בוטנטים עוברים לספקי ענן לגיטימיים

כמות מפעילי הבוטנטים גדלה ב -32 אחוזים ב-2017, ויותר פושעים באינטרנט מנצלים ספקי ענן חוקיים כמו אמזון וגוגל לארח אותם, כך מדווחים חוקרים ממעבדת Spamhaus. פרסום ראשון באתר darkreading .

על פי מחקר Spamhaus, מגמה בולטת מ 2017 היא עלייה ניכרת של שרתי בוטנטים מתארחים על שירותי ענן לגיטימיים. הרוב הם על אמזון שאירחה 303 שרתי C & C בשנת 2017 לעומת 36 בשנת 2016. עם זאת, ניתוח מוקדם יותר השנה נמצא פלטפורמת הענן של ovh.net, anmaxx.net, choopa.com וגם גוגל,  אירחו השנה יותר שרתי בוטנטים.

Spamhaus מציינים כי כמה ספקי ענן החלו להתמודד עם הבעיה של זיוף נרשמים, אבל אחרים עדיין נאבקים עם הבעיה. ספקי ענן גדולים "המומים" מהכמות הגדולה של הונאות בהרשמה ברשתות שלהם בשנת 2017, החוקרים מסבירים.

הרשמות מזויפות הן חלק אחד של הבעיה. שרתים ואתרי אינטרנט מפוקפקים הם חלק אחר. זה קשה עבור ספקי שירותי אינטרנט או ספקי אירוח למנוע שימוש לרעה, כי השרתים ואתרי האינטרנט הם בעיקר תחת בקרת הלקוח ורבים מפעילים תוכנות מיושנות.

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

נתניהו נחת בהודו

במסגרת הביקור צפוי להיחתם הסכם סייבר שמטרתו חיזוק והרחבת שיתוף הפעולה בתחום הסייבר. פיתוח תכניות הכשרה ומיומנויות, שיתוף פעולה טכנולוגי ותעשייתי בתחום עמידות ביטחון הסייבר, קידום כנסים ומפגשים בין האקדמיות והתעשיות של שתי המדינות