"ינשוף" על הסיפון

מסוק "ינשוף" תרגל נחיתות והמראות על נושאת מסוקים של הצי המלכותי הבריטי

(צילום: ענף תב"ל, חיל-האוויר)

מסוק 'ינשוף' (BLACK HAWK) של חיל האוויר נחת על סיפונה של ספינת הדגל של הצי המלכותי הבריטי, נושאת המסוקים HMS OCEAN, שביקרה בחודש שעבר בישראל במסגרת שיתוף הפעולה בין שני המדינות, כך מפרסם אתר חיל האוויר.

על פי הדיווח באתר חיל האוויר, לצורך פיתוח יכולות נחיתה לינשוף על סיפונה של נושאת מסוקים ביצעה טייסת מנ"ט (מרכז ניסויי טיסה) ניסויי נחיתה והמראה על נושאת המסוקים. אחרי כן בוצעה הדגמה של הקפה ונחיתה של מסוק בריטי MERLIN AW-101 כאשר בקוקפיט של המסוק הבריטי נמצא טייס ניסוי של מנ"ט. הצוות הבריטי התארח בבסיס פלמחים.

מפקד' טייסת המסוקים 124, סא"ל ג., אמר לאתר חיל האוויר כי היתה זו הפעם הראשונה שמסוק 'ינשוף' נוחת על נושאת מסוקים בלב ים, וכי "נחיתה מסוג זה היא אתגרית כי המסוק מתמודד עם השפעות אלקטרומגנטיות על מערכות המסוק וכן מתמודד עם רוחות ומערבולות". על נושאת המסוקים ביקר ראש להק השתתפות ומסוקים (רלה"מ) תא"ל ניר נין-נון, שהתקבל על ידי מפקד נושאת המסוקים ואדמירל של נאט"ו. מפקד טייסת המסוקים אמר כי ניתן לצמוד הרבה מחיל האוויר הבריטי "שיש לו כמה מוקדים במזרח התיכון אתם אנו יכולים להתאמן".

 

אולי יעניין אותך גם

משלחת חיל הרפואה של צה״ל טסה לאימון בין-לאומי ברומניה בשיתוף האיחוד האירופי

״זהו האימון המבצעי הגדול ביותר של חיל הרפואה אי פעם, אשר בנוסף תורם לחיזוק שיתוף הפעולה שלנו עם מדינות האיחוד האירופי", אמר אל"ם ד״ר חגי פרנקל. "אנחנו עושים את כל זה על מנת לשפר את מוכנות חיל הרפואה להצלת חיים״