השנה: יושק כלי הרכב שישא את מערכת הגנ"א הרוסית המתקדמת S-500

על פי פרסומים זרים, במהלך 2018 יסתיים שלב הפיתוח של כלי הרכב שיישאו את מערכת ההגנה הרוסית S-500 הנמצאת עדיין בשלבי פיתוח. על פי הפרסומים המערכת צפויה להיות המתקדמת ביותר מסוגה בעולם

מערכת ההגנה האווירית מסוג S-400 (צילום: AP)

השנה יסתיים ברוסיה שלב הפיתוח של כלי הרכב הענקי ומערכות ההטענה והפירוק של מערכת ההגנה האווירית הרוסית המתקדמת ביותר S-500, הנמצאת עדיין בשלבי פיתוח ונתוניה נשמרים בסוד.

סרגיי כמזוב, מנכ"ל חברת ROSTEC, המייצרת את כלי הרכב של מערכת ההגנה האווירית החדישה, אמר כי כלי הרכב הענק יושק השנה והולך ומסתיים שלב פיתוחם של מערכות נלוות לרכב שיסיע את הטילים הענקיים.

DEFENCE BLOG מדווח כי מערכת S-500  צפוייה להיות המתקדמת ביותר בעולם מסוגה. היא תחליף את מערכת הגנ"א S-300 ותהווה השלמה למערכת המתקדמת יותר S-400. האחרונה תבצע משימות "שגרתיות" של הגנה מפני כלי טיס ואילו המערכת החדשה תפעל נגד איומים חדשים.

פרטי מערכת S-500 נשמרים בסוד, אולם פורסם שטווח הטילים יהיה כ-600 ק"מ והם יוכלו לעקוב וליירט 10 מטרות בליסטיות בעת ובעונה אחת, ויוכלו גם ליירט לוויינים הסובבים את כדור הארץ בגובה נמוך. 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

מערכת בלון התצפית SkyStar 180 (צילום: חברת RT)

בלון התצפית של חברת RT יושכר לשימוש ממשלה מובילה באירופה

חתמה על הסכם להשכרת בלון התצפית SkyStar 180 עבור ממשלה מובילה באירופה. תחת ההסכם, החברה תשכיר את בלון התצפית לתקופה של 6 חודשים, עם אופציה להארכת ההסכם ב-30 חודשים נוספים וכן לרכישת המערכת על ידי הלקוח