ראשון מטוסי התדלוק החדשים KC-46 של בואינג נמסר לחיל האוויר של ארה"ב

המטוס ביצע השבוע את טיסת הבכורה שלו עבור חיל האוויר האמריקאי. המטוס מועד להחליף בבוא העת את מטוסי התדלוק הישנים של חיל האוויר של ארה"ב מדגם בואינג B707

צילום: חברת בואינג

מטוס התדלוק והתובלה החדיש KC-46 של בואינג ביצע השבוע את טיסת הבכורה שלו עבור חיל האוויר של ארה"ב, שהזמין 179 מטוסי תדלוק חדישים אלו. מטוס KC-46  מועמד להחליף בבוא העת את מטוסי התדלוק הישנים של חיל האוויר מדגם בואינג B707.

היצרנית חברת בואינג כבר ביצעה שש טיסות ניסוי של המתדלק החדש, המבוסס על מטוס נוסעים מדגם בואינג B767. בשנה הבאה אמור חיל האוויר לקלוט 18 מטוסי KC-46, ולקראת סוף השנה הבאה יסופקו גם מערכות התדלוק האווירי. פרשני FLIGHT GLOBAL מוסרים כי על חברת בואינג להתגבר על כמה תקלות שנתגלו בפיתוח המטוס, אחת מהן כאשר צינור התדלוק (BOOM) שרט את המבנה החיצוני של המטוסים המתודלקים. אולם תקלה מסוג זה מוכרת גם בפיתוח מטוסי תדלוק קודמים, וניתן להתגבר עליה.

במהלך טיסות הניסוי בבואינג צברו המטוסים 2,200 שעות טיסה וביצעו 1,600 תדלוקים אוויריים של כל סוגי מטוסי הקרב בחיל האוויר האמריקני, כולל תדלוק אווירי של מטוס תדלוק אחר מאותו דגם KC-46. בואינג קיבלה הזמנות ל-179 מטוסי תדלוק בעלות של 147 מיליון דולר לכל מטוס, שאמורים להחליף את 100 מטוסי התדלוק הישנים מדגם SKYTANKER KC-135. 

חיל האוויר של יפן כבר הזמין שלושה מתדלקים מהדגם החדש KC-46