דיווח: "מלך סעודיה יפרוש בקרוב; יורשו מתכוון להכות באיראן ובחיזבאללה"

מקור המקורב למשפחת המלוכה בסעודיה אמר לעיתון הבריטי ה"דיילי מייל" כי המלך מתכנן לפרוש בשבוע הבא כנראה ולהעביר את השרביט ליורשו מוחמד בן סלמן. על פי המקור, היורש המיועד מתכוון להתמקד באיום האיראני

סלמן מלך סעודיה (צילום: AP)

העיתון הבריטי ה"דיילי מייל" מדווח כי סלמן מלך סעודיה יפרוש ככל הנראה בשבוע הבא, ותחתיו ימלוך בנו מוחמד בן סלמן (32), המכונה MSB במערב. על פי הדיווח מבקש המלך הצעיר, להפנות את כל משאבי הממלכה נגד איראן, בה הוא רואה כאיום הגדול ביותר. על פי הדיווח, מוחמד בן סלמן אפילו הבטיח לישראל מיליארדי דולרים בסיוע אם תסכים לסייע בחיסול ארגון חיזבאללה. את הדברים אמר מקורב למשפחת המלוכה בריאד, אולם אין להם אישור ממקור אחר בינתיים.

המקור אמר כי "מוחמד בן סלמן משוכנע שהוא מחוייב לפגוע קשות בארגון חיזבאללה ובאיראן, ובניגוד לעצות של זקני הממלכה, אלו ההחלטות המיידיות של מי שיהיה המלך הבא. תכניתו היא להצית אש בלבנון, והוא מקווה שיוכל לסמוך על גיבוי ישראלי. הוא כבר הבטיח לישראל מיליארדי דולרים כסיוע, אם תסכים. המלך הצעיר אינו יכול להתעמת עם חיזבאללה ללא ישראל. התכנית החלופית היא להילחם נגד חיזבאללה בסוריה".

המתח בין טהרן לריאד גבר מאז האשימה ממשלת סעודיה את איראן בשיגור טיל לעבר ריאד ב-4 בנובמבר. הטיל שוגר מתימן ויורט. העיתון 'ניו יורק טיימס' מצטט את ג'וזף קצ'אצ'יאן, חוקר ומומחה במרכז ללימודי האיסלאם בריאד, שאמר: "שם המשחק כיום הוא עימות. הצעיר הזה, הנסיך מוחמד בן סלמן, אינו מוכן להעמיד פני מת. מי שיאתגר אותו ייתקל בתגובה הולמת".