בואינג מעמיקה את מעורבותה בתחום הכטב"מים

החברה הודיעה על כוונתה לרכוש את יצרנית הכטב"מים AURORA FLIGHT SCIENCES במטרה לטענתה "לשפר את המו"פ המשותף בתחומי הכטב"מים ליישומים צבאיים ואזרחיים"

מפעלי בואינג בקרוליינה הדרומית בארה"ב (צילום: AP)

חברת בואינג מעמיקה את מעורבותה בתחום כלי הטיס הבלתי מאוישים: החברה מתכוונת לרכוש את יצרנית הכטב"מים AURORA FLIGHT SCIENCES, "במטרה לשדר ולשפר את המו"פ המשותף בתחומי הכטב"מים ליישומים צבאיים ואזרחיים".

DEFENMSE ONE מוסר כי שתי החברות כבר מפתחות בצוותא כלי טיס בלי מאויש מונע במנוע מימן PHANTOM EYE, ואילו חברת ארורה כבר מסייעת לבואינג בפיתוח מטוס הנוסעים העתידי שלה 777X. לפני כמה ימים התקיימה פגישה רמת-דרג של בכירים בשתי החברות לקראת ביצוע הרכישה.

גרג הילסופ, סגן נשיא חטיבת ההנדסה והטכנולוגיה של בואינג, הסביר כי החברה מתכננת לרכוש חברות נוספות המתמחות במנועים היברידיים-חשמליים ובבינה מלאכותית, וכן בחברות העוסקות במערכות ווידאו לכטב"מים. לדבריו, המיזוג בין בואינג לאורורה מעיד על הכיוון שאליו מתקדם עולם התעופה והמטוסים הבלתי מאוישים, וגם המאוישים.

"כלי טיס מנועים במנועים חשמליים-היברידיים או חשמליים טהורים. ואילו המו"פ מתקדם לכיוון של הגדלת האוטומציה של כלים בלתי מאוישים וההשפעה של בינה מלאכותית על רמות האוטומציה של כטב"מים", אמר היסלופ. 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

מטוס מיג 29 מדגם ישן יותר (צילום ארכיון: AP)

מגרש אימונים בשמיים

מטוסי חיל האוויר הרוסיים מדגם מתקדם, MIG-29SMT, ביצעו ניסויים בסוגי חימוש חדשים וטילים מתקדמים בעת תקיפת מטרות דאעש בסוריה ועיראק, כך על פי המהנדס הראשי של יצרנית המטוס. על פי דבריו מעתה יוכנסו חידושים אלו כציוד סטנדרטי למטוסי הקרב מסוג מיג 29 ומיג 35