"כיפת ברזל" במבחני יירוט בארה"ב במסגרת תחרות על מערכת הגנ"א לצבא האמריקאי

על פי דיווח בארה"ב, מטרת מבחני היירוט היא בחירת מערכת הגנה אווירית מפני טילים לטווח קצר ובינוני, שככל הנראה יוצבו בזירת אירופה של צבא ארה"ב

מערכת כיפת ברזל (צילום: אריאל שליט, AP)

מערכת "כיפת ברזל" עומדת לעבור מבחני יירוט בארה"ב, כחלק מסדרת מצגות לצבא ארה"ב, שמטרתן בחירת מערכת הגנה אווירית מפני טילים לטווח קצר ובינוני.

ב-4 בספטמבר השיקה ארה"ב את פרויקט תחרות  SHORAD במטווח הטילים WHITE SANDS בניו מקסיקו, שם יציגו התעשיות יכולות ופתרונות בשבועות הקרובים. אתר DEFENSE NEWS מוסר כי צבא ארה"ב איתר חסר במערכת הגנ"א, והוא מחפש עתה מערכת שתוצב ותפעל בזירת אירופה של צבא ארה"ב. 

הצבא לא מסר אלו תעשיות נענו להציג את המערכות והפתרונות שלהן, אך נודע שהתצוגה כוללת מבחני יירוט ושיגור 'חי' נגד כלי טיס בלתי מאויש ונגד מטרות קרקע.

נודע כי מערכת "כיפת ברזל" תתחרה מול שלוש יצרניות, ביניהן צוות משותף לבואינג ולחטיבת מערכות הקרקע של ג'נרל דיינמיקס, המציע לצבא ארה"ב את המשגר STRYKER. כיפת ברזל מיוצרת במשותף עם חברת ריית'יאון, המייצרת יותר מ-50 אחוזים ממרכיבי המיירט "תמיר" של כיפת ברזל.

אם צבא ארה"ב יבחר במערכת "כיפת ברזל", תהיה זו מערכת אמריקנית טהורה, כאשר ריית'יאון תהיה קבלן ראשי לייצור המערכת ורפאל קבלן משנה. צבא ארה"ב עדיין לא קבע לוח זמנים לרכש ערכת הגנ"א זו אחרי שתסתיים סדרת הבחינות והניסויים במטווח הטילים בניו מקסיקו. 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA