הגנה או איכות סביבה?

בית משפט בקוריאה הדרומית דחה את עתירתם של אזרחים שלא להציב סוללות מערכת הגנה אווירית מסוג THAAD במה שהיה בעבר מסלול גוף באזור דרומית לסיאול. ההחלטה מגיעה על רקע המתיחות הגואה בין שתי הקוריאות

מפגינים בסיאול נגד הצבת מערכת ה-THAAD (צילום: AP)

על רקע המתיחות עם קוריאה הצפונית: בית משפט בסיאול דחה תביעה של אזרחים בקוריאה הדרומית לאסור על הממשלה להציב באזור מסוים סוללות הגנה אווירית מתקדמות מדגם THAAD.

396 אזרחים בקוריאה הדרומית פנו לבית המשפט בטענה שלממשלה אין זכות להציב את סוללות הטילים האמריקניים בשטח שנקבע, מטעמים של שמירה על איכות הסביבה. השטח במחוז סיאונג'ו, כ-300 ק"מ דרומית-מזרחית לבירה סיאול, שימש עד כה כמגרש גולף, והאזרחים טענו שאין להחרימו לטובת הכוח הצבאי האמריקני בקוריאה הדרומית כדי להציב שם טילים.

בית המשפט דחה את התביעה, בנימוק שהשטח שייך לממשלה וכי הוא נכס ציבורי לשימוש למטרות צבאיות.

סוכנות הידיעות YONHAP דיווחה כי ביולי 2016 הסכימו ארה"ב וקריאה הדרומית להציב מערכות הגנה אווירית מסוג THAAD באזור קוריאה הדרומית כאמצעי הרתעה נגד איומי הגרעין והטילים של השכנה הצפונית. באזור המריבה כבר הוצבו שני משגרי THAAD ומערכת מכ"ם רבת-עוצמה, והם כבר מבצעיים.

המשרד לאיכות הסביבה בסיאול הביע, בעקבות החלטת בית המשפט, את הסכמתו להצבת הטילים וקבע שהנזק לאיכות הסביבה הוא מוגבל ביותר. 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

ליברמן בסיור בצפון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

"לא נאפשר התבססות שיעית והתבססות איראנית בסוריה; מי שלא הבין את זה, כדאי שיבין"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, סיים ביקור באזור הצפון והתייחס למעורבות האיראנית בסוריה. "לא נאפשר להפוך את כל סוריה למוצב קדמי כנגד מדינת ישראל", אמר