המודיעין האמריקאי: התקפת סייבר של איחוד האמירויות הערביות הובילה למשבר עם קטאר

מידע שנאסף לאחרונה על ידי סוכנויות הביון של ארה"ב אישר כי ב -23 במאי, בכירים בממשלת איחוד האמירויות הערביות דנו בתוכנית וביישומה

איחוד האמירויות הערביות פרצה לאתרי החדשות של הממשלה הקטארית ואתרי המדיה החברתית כדי לפרסם ציטוטים מזויפים המיוחסים לשליט קטאר, שייח 'תמים בן חמד אל-ת'אני, בסוף מאי, שהציתו את המשבר המתמשך בין קטאר לשכנותיה, כך לפי אנשי מודיעין אמריקנים.

גורמים רשמיים יודעו בשבוע שעבר, כי מידע שנאסף לאחרונה על ידי סוכנויות הביון של ארה"ב אישר כי ב -23 במאי, בכירים בממשלת איחוד האמירויות הערביות דנו בתוכנית וביישומה. גורמים רשמיים אמרו כי עדיין לא ברור אם האמירויות ביצעו את הפריצה בעצמם או שילמו למישהו אחר שיעשה אותן. הדיווחים הכוזבים אמרו כי אמיר קטאר, בין היתר, כינה את איראן "כוח אסלאמי" ושיבח את חמאס.

בהודעה שפירסם שגריר ארה"ב, יוסף אל-עטייבה, אמרה איחוד האמירויות הערביות כי הכתבה ב-"פוסט" היא "שקרית". "לאיחוד האמירויות לא היה תפקיד כלשהו בפריצה לכאורה המתוארת במאמר", נאמר בהצהרה. "מה שקורה הוא ההתנהגות של קטאר. מימון, תמיכה ותמיכה בקיצונים מהטליבאן, לחמאס ועד לקדאפי. מסיתים לאלימות, מעודדים רדיקליזציה ומערערים את יציבות שכנותיה ".

גורמי המודיעין האמריקאים סירבו להזדהות לכתבה ואף שירות ביון אמריקאי לא מסר תגובה לכתבה בפוסט.

מקור: washingtonpost.com

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA