מצרים, ירדן ואיחוד האמירויות בדרך להצטייד במטוס ייחודי לסיור גבולות ביבשה ובים

המדינות בשלבי סיום ההצטיידות במטוס המיוחד למשימות סיור, תצפית, איסוף מודיעין ובעל יכולות התקפיות

ירדן, מצרים ואיחוד האמירויות מצטיידות במטוס ייחודי IOMAX ARCHANGEL, המיועד בעיקר לסיור גבולות ולאיסוף מודיעין, ומצוייד במערכות אלקטרוניקה ואביוניקה מתקדמות.

JANE'S מדווח כי איחוד האמירויות משלימה מו"מ עם יצרנית המטוס, חברת IOMAX  מקרוליינה הצפונית, לרכישת 12 מטוסים מסוג זה עם אופציות ל-12 מטוסים נוספים. איחוד האמירויות רוכשת את המטוסים עבור חיל האוויר ומשמר הגבול שלה, ומתכננת למסור חלק מהמטוסים לבעלות בריתה מצרים וירדן. מדובר בדגם מתקדם של המטוס, AT-802, שבו הוכנסו שידרוגים ושיפורים רבים, ביניהם שדרוג  מערכות האלקטרוניקה וןהאביוניקה, ציוד רדיו חדש, מערכות שליטה ובקרה, נשק וחימוש ומערכות תכנון משימה, חיישנים וציוד אלקטרו-אופטיקה ואינפרה-אדום (EO-IR).

ARCHANGEL הוא מטוס מיוחד למשימות סיור, תצפית, איסוף מודיעין ועם מטוס בעל יכולות תקיפת בטילים ופצצות. הציוד האלקטרוני שלו כולל מטע"דים עם חיישנים. המטוס משמש חילות אוויר שונים למשימות של פטרול לאורך גבולות ארוכים ומשימות סיור מעל הקרקע ומעל הים.

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

מערכת הגנ"א מדגם S-300 מוצגת באיראן (צילום ארכיון: AP)

גנרל רוסי: "רוסיה עשויה לספק לסוריה 'ולמדינות אחרות' מערכות הגנ"א S-300 מתקדמות"

על רקע המתיחות בין המערב לרוסיה בנוגע לסוריה, אמר הגנרל סרגיי רודסקוי כי לפני כמה שנים סירבה רוסיה לספק מערכת הגנ"א זו לסוריה "מתוך התחשבות בבקשות של מדינות במערב", אולם עתה היא עשויה לספק את המערכת