לוקהיד מרטין השיקה מטוס תובלה מיוחד למשימות ויחידות מיוחדות

הדגם המיוחד של מטוס התובלה, המיועד להטסת יחידות מיוחדות למבצעים הוא נגזרת מיוחדת של מטוס התובלה C-130 J 'סופר הרקולס'

צילום: AP

חברת לוקהיד מרטין השיקה דגם מיוחד של מטוס תובלה, המיועד להטסת יחידות מיוחדות למבצעים מיוחדים. המטוס, מדגם  C-130J-SOF "ליחידות מיוחדות", ולדברי לוקהיד מרטין יש סיכויים טובים למכור את הדגם הזה ללקוחות במזרח התיכון ובאזורי אסיה-פסיפיק.

"ייצרנו את הדגם הזה כיוון שברור לנו שיש בו עניין", אמר במעמד ההשקה סגן נשיא לוקהיד מרטין טוני פריז. החברה מתכוונת למכור בין 100 ל-200 מטוסי תובלה מדגם זה, שהם נגזרת מיוחדת של מטוס התובלה C-130 J 'סופר הרקולס'.

COMBAT AIRCRAFT באתר מדווחים כי המטוס המיוחד לכוחות המיוחדים מצוייד במערכות סיור, תצפית ואיסוף מודיעין, יכולת לתדלק באוויר מסוקים וכלי טיס אחרים, ניתן לחמשו בתותחי 30 מ"מ או בטילי  HELLFIRE AGM-114 ולהוסיף לו מכלי  דלק להארכת הטווח וכן לציידו במערכת הדמייה אלקטרו-אופטית/אינפרה אדום  (EO-IR). 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

באלביט מערכות זיהו גידול בביקוש לסייבר ביטחוני (צילום: ישראל דיפנס)

אלביט מערכות מבצעת ארגון מחדש לפעילות העסקית של חברת CYBERBIT

הפעילויות העסקיות של הסייבר הביטחוני ומודיעין הסייבר ישולבו בחטיבת יבשה ותקשו"ב של אלביט, בעוד הפעילות העסקית של הסייבר האזרחי תמשיך לפעול תחת חברת CYBERBIT. מנכ"ל אלביט מערכות: "אנו עדים לצמיחה משמעותית הן בתחום הסייבר הביטחוני והן בתחום הסייבר האזרחי, ואנו צופים להמשיך ולהרחיב את הפעילויות של כל תחום בנפרד"