מתקפת סייבר נגד מחשבי הפרלמנט הבריטי

במהלך הסופ"ש הותקפה מערכת המחשבים של הפרלמנט הבריטי. על פי דובר הפרלמנט "גילינו ניסיונות בלתי מורשים לחדור לחשבונות המשתמשים". על פי הדיווחים כצעד ראשון מניעתי הוגבלה הגישה מרחוק למחשבים ולדואר האלקטרוני של חברי הפרלמנט ואנשי הצוות שלהם

הפרלמנט הבריטי תחת מתקפת סייבר (צילום: AP)

מערכת המחשבים של הפרלמנט הבריטי בלונדון נפגעה במתקפת סייבר בסוף השבוע. "גילינו ניסיונות בלתי מורשים לחדור לחשבונות של משתמשים ברשתות המחשבים של הפרלמנט ואנו חוקרים את מקור האירוע תוך שת"פ הדוק עם המרכז לביטחון סייבר של הממלכה", מסר דובר הפרלמנט בלונדון.

הדובר הוסיף כי לפרלמנט יש אמצעי הגנה על כל המערכות והחשבונות, "ואנו נוקטים בצעדים כדי להגביר את הביטחון". הבי.בי.סי ו-CNN מדווחות כי בצעד ראשון הגבילה הנהלת בית הנבחרים את הגישה מרחוק למחשבים, ואמנם כמה מחברי הבית דיווחו ברשתות החברתיות שהם מתקשים להגיע לדוא"ל שלהם ברשת המחשבים של הפרלמנט.

לפני כחודש ימים פגעה מתקפת סייבר גדולה, מתקפת כופר, ב-200 אלף מחשבים ב-150 ארצות. בין הנפגעים היתה מערכת הבריאות הממלכתית של בריטניה. ניתוחים בוטלו ואמבולנסים הועברו לנתיבים חלופיים. 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

מערכת בלון התצפית SkyStar 180 (צילום: חברת RT)

בלון התצפית של חברת RT יושכר לשימוש ממשלה מובילה באירופה

חתמה על הסכם להשכרת בלון התצפית SkyStar 180 עבור ממשלה מובילה באירופה. תחת ההסכם, החברה תשכיר את בלון התצפית לתקופה של 6 חודשים, עם אופציה להארכת ההסכם ב-30 חודשים נוספים וכן לרכישת המערכת על ידי הלקוח