נתניהו על מתקפת הסייבר: "לא היו פגיעות בתשתיות הקריטיות שלנו"

צילום: עדי ברוך - netanyahu.org.il

"אנחנו בעיצומה של מתקפת סייבר עולמית, קרוב למאה מדינות נפגעו", אמר בנימין נתניהו בפתח ישיבת הבוקר של הממשלה היום (א').  הדברים של נתניהו מגיעים על רקע מתקפת הכופר העולמית שהחלה לפני יומיים. 

"עד לרגע זה בישראל לא היו שום פגיעות בתשתיות הקריטיות שלנו. הפגיעות האחרות מינוריות, אבל זה עד לרגע זה, וכל דבר יכול להשתנות. אנחנו הקמנו לפני כמה שנים את המערכת להגנה נגד מתקפות סייבר. הקמנו גם את הרשות להגנת סייבר מתוך ראיית הנולד, מתוך הבנה שיש כאן איום חדש שהוא עוד לפנינו, ואני יכול לבקש רק דבר אחד מאזרחי ישראל ומן החברות בישראל - להישמע להנחיות של הרשות להגנת הסייבר.

"עוד יהיו הרבה התפתחויות ונצטרך להשקיע עוד משאבים כדי להבטיח שמדינת ישראל, גם בצד הביטחוני שלה, ובמיוחד בצד האזרחי שלה, יהיו לה את ההגנות הדרושות נגד הסוג החדש הזה של מתקפות." 

נזכיר כי מתוך רשימת המדינות שנפגעו, בבריטניה וספרד ארעו האירועים המשמעותיים ביותר בבתי חולים וחברות תקשורת. בשאר המדינות, כולל בישראל, לא ידוע על פגיעה בתשתיות קריטיות. 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

בתמונה: נירמלה סיטהראמן - שרת ההגנה של הודו ואלי אלפסי - סמנכ"ל השיווק של התע"א בביתן החברה ב-DEFEXPO (צילום: תע"א)

התע"א ב-DEFEXPO: מגוון מערכות אוויריות

בביתן שהקימה התע"א בתערוכת DEFEXPO המתקיימת בהודו הציגה מגוון מערכות מתוצרתה - מל"טים, מכ"מים, מערכות הגנה אוויריות ועוד