דרפא רוצה מערכות ביטחוניות עמידות בסייבר

U.S. Army CH-47 Chinook helicopter pilots fly near Jalalabad, Afghanistan, April 5, 2017. The 16th Combat Aviation Brigade, 7th Infantry Division, are preparing to assume their mission in support of Operation Freedom's Sentinel and Resolute Support Mission. (Capt. Brian Harris) - www.army.mil

הסוכנות האמריקנית למחקר מתקדם (DARPA) משיקה תוכנית שמטרתה בניית עמידות סייבר למערכות ביטחוניות. התכנית יצאה לפועל בעקבות הדגמה מוצלחת של פרויקט המתמקד בצד התוכנה.

פרויקט Cyber Assured Engineering Engineering או CASE יבחן כיצד ניתן ליישם טכניקות הגנה בסייבר בצורה הניתנת לפריסה רחבה. המטרה היא להפוך את העמידות הקיברנטית ל"מאפיין לא פונקציונלי" ברמת המערכת. כלומר, שמאפיין זה ייחשב מרכיב חיוני של עיצוב המערכת מלכתחילה, לא משנה מה ה"תכונות הפונקציונליות" שלה. עמידות סייבר תהפוך למאפיין הליבה של כל פלטפורמת ביטחון לצד תכונות לא פונקציונליות אחרות, כגון אמינות, עמידות וביצועים.

"הרעיון הוא כי מערכת תהיה מסוגלת לבצע את תפקידה גם מול התקפות סייבר", אמר ריימונד ריצ'רדס, מנהל תוכנית במשרד החדשנות של DARPA. הסוכנות שואפת להפעיל את תוכנית    CASE עד סוף 2017.

מקור: janes.com

 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA