מהקיץ בדובאי - שירות מוניות אוטונומיות מעופפות

החל מהקיץ השנה בדובאי -   שרות מוניות אוויר אוטונומיות, או טקסי רחפן/כטמ"מ. רשות התחבורה של דובאי הודיעה כי מחודש יולי השנה יחל לפעולת שרות מוניות אוויר ללא-נהג

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במונית האוטונומית החדשה, העוברת עתה ניסויים באזורי חולות מחוץ לדובאי, יש מקום לנוסע אחד, היא מסוגלת לנחות כמעט בכל מקום. המונית האוטונומית החדשה, תוצרת סין,  היא EHANG 184, תוצרת המפעל הסיני EHANG. היא מונעת במנוע חשמלי, וכבר עתה  יכולים תושבי דובאי לראות את רחפן המונית החדש בטיסות ניסוי מחוץ לעיר, לקראת הפעלת השרות בחודש יולי.

המונית האוטונומית המעופפת הוצגה לראשונה בתערוכה בלאס וגאס אשתקד, ואז אמר נשיא החברה היצרנית, חואזי הו, כי כלי התחבורה החדש הוא פתרון חשוב לבעיות תחבורה בערים גדולות וצפופות ואילו מנהל רשות התחבורה של דובאי, מטאר אל-טאיר, אמר כי ממשלתו מתכננת להפעיל בעיר מגוון גדול של כלי תחבורה בלתי מאויישים אוטונומיים, וכי עד שנת 2030 תהיה דובאי "העיר החכמה ביותר בעולם".

מונית האוויר האוטונומית מסוגלת לשאת משקל עד 100 ק"מ, מהירות ריחופה-נסיעתה המרבית  100 קמ"ש. היא תנוע בעיר  במסלול שיבחר הנוסע מתוך מגוון מסלולים מתוכנתים, וזה על ידי הפעלת צג חכם. המונית מונעת על ידי ארבעה מדחפים. פיקוד ושליטה קרקעית יתוו לכל כלי תכניות נסיעה  שונות. הסוללה במונית האוטונומית מספיקה ל-30 דקות של ריחוף-טיסה-נסיעה.  מהנדס החברה אמר לכתב CNN כי בכל מקרה חירום או תקלה, הכלי מתוכנת לנחות מיד בצורה בטוחה לנוסע.

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA