מכלית נפט נעלמה מול חופי סומליה – כנראה נחטפה על ידי פיראטים

חשש בענף הספנות שהפיראטים בחופי סומליה מחדשים פעילות. אתמול נחטפה מכלית נפט, השייכת לחברה יוונית, כנראה על ידי פיראטים, מול חופי סומליה

צילום: AP

המכלית ARIS 13 מניפה דגל קומורו, ושייכת לחברה יוונית. יש בה צוות המונה כעשרה אנשים. המכלית נעלמה ממסכי המכ"ם ומערכות עיקוב הספנות. דובר יחידת המבצעים של צי הסוחר הבריטי, המוצב בדובאי, אמר ל-CNN שהמכלית נעלמה מול העיר אלולה שבסומליה והועברה למקום אחר. חוגי ספנות משוכנעים שהאניה הותקפה על מידי פיראטים אם כי לא נתקבלה שום דרישת תשלום כופר. הם מביעים חשש שאחרי שנות ספנות חופשית יחסית הפיראטים מחדשים התקפות על אניות סוחר.

"הכוח הימי המאוחד", שהוקם כדי להילחם בתופעת הפיראטיות בים וחברות בו 31 מדינות, שלח לאזור ספינת מלחמה. האניה אריס 13 הפליגה מנמל ג'יבוטי ויעדה היה מוגדישו שבסומליה, אולם היא לא הגיעה לשם.

פעולות הפיראטים מול חופי סומליה עלו לענף הספנות מיליארדי דולרים בתשלומי כופר, גניבת סחורות ואובדן  כלי שיט. בשנים האחרונות התרבו הסיורים הימיים לאורך חופי סומליה ופעולות הפיראטים פחתו. אך אתמול שוב נעלמה מכלית נפט. 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

מתוך הפאנל (צילום: גלעד קוולר'ציק)

"האיראנים טעו שקירבו את הכוחות שלהם לטווח החימוש המדויק של צה"ל בסוריה"

ארבעה אלופי צה"ל לשעבר לקחו חלק בפאנל מיוחד במסגרת יומו הראשון של הכנס המרכזי השנתי של ישראל דיפנס ודנו במציאות הביטחונית של ישראל ובאתגרים שדה הלחימה המודרני