חיל האוויר של ארה"ב תירגל לראשונה שיגור טיל שיוט גרעיני ממפציץ

חיל האוויר הודיע כי הניסוי נערך במסגרת תרגיל של 'פיקוד התקיפה הגלובלי', שמפעם לפעם בודק את כשירות טייסות המפציצים לתקוף מטרות-דמה בטילי שיוט

צילום: חיה"א ארה"ב

חיל האוויר של ארה"ב ביצע באחרונה ניסוי ראשון מסוגו של שיגור טיל שיוט גרעיני ממפציץ. הניסוי הצליח, כמובן, והטיל פגע במטרה.

מפציץ מדגם B-52 טס מעל מטווח הטילים במדינת יוטה ושיגר טיל שיוט מדגם AGM-86B, המוגדר כ'נשק מנגד' (STANDOFF WEAPONS), המשוגר ממרחק רב מהמטרה, מבלי שצוות המפציץ ייחשף לאש מן הקרקע. חיל האוויר ממעט למסור פרטים על טיל השיוט, אולם THE AVIATIONIST יודע לספר כי טיל השיוט הוא בעל מהירות תת-קולית, מסוגל לשאת חימוש גרעיני או קונבציונלי, יש בו מערכת המאפשרת לטיל להתאים את מתווה תנועתו לתנאי השטח שבו הוא מתקדם אל המטרה, והניווט נעשה באמצעות מערכות GPS ו-INS, ניווט אינרציאלי, המותקנות בטיל.

חיל האוויר הודיעי כי הניסוי נערך במסגרת תרגיל של 'פיקוד התקיפה הגלובלי', שמפעם לפעם בודק את כשירות טייסות המפציצים לתקוף מטרות-דמה בטילי שיוט. ההכנות לניסוי נמשכו זמן רב עד שהותקנו במטוס B-52 STRATOFORTRESS כל המיכשור האלקטרוני הדרוש לניסוי השיגור, המשגרים, טילי השיוט עצמם והצוותים המקצועיים המפעילים את ה מערכות. 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

האלוף (מיל') טל רוסו (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

האלוף (מיל') טל רוסו: "כבר אין הפרדה בין טרור, גרילה ומלחמות מול צבאות"

בנאומו בכנס המרכזי השנתי של ישראל דיפנס אמר האלוף (מיל') טל רוסו כי "האתגרים שלנו הם בהגנה על כוחותינו, על העורף והקטלניות מול האויב. רובוטיקה, קישוריות וחיבור בין טכנולוגיות הם חלק מהפתרון"