תעשייה אווירית תייצר חלקים ממכ"מ כיפת ברזל בצ'כיה

לפי פרסום בתקשורת הצ'כית, מפעל אלתא של תעשייה אווירית ייצר חלקים ממכ"ם כיפת ברזל בחברת RETIA הצ'כית

Photo: ELM 2084 MMR (Multi-Mission Radar) / ELTA Systems

התעשייה האווירית חתמה על הסכם להרחבת שיתוף פעולה בתחום ההגנה האווירית עם RETIA , חברה צ'כית מובילה לייצור מכ"מים. ההסכם נחתם אתמול (רביעי, 21.10) בפראג במעמד בכירים ממכון היצוא הישראלי ולשכת המסחר הצ'כית, על רקע ביקורו של נשיא המדינה בצ'כיה, ראובן ריבלין.

להסכם, הממשיך מסורת ארוכה של שיתופי פעולה ביטחוניים בין המדינות, פוטנציאל גבוה לפיתוח כלכלי וטכנולוגי עבור ישראל וצ'כיה, וכולל בין היתר אפשרות לייצור משותף בישראל ובצ'כיה של מכ"מ מתקדם מסדרת MMR, ולהצטיידות עתידית של חיל האוויר הצ'כי.

אחת מנגזרות המכ"מ, פרי פיתוח אלתא, חטיבה וחברה בת של התעשייה האווירית, מהווה מרכיב מרכזי במערכת "כיפת ברזל". מדובר על מכ"מ ייחודי שביצועיו הוכחו בהצלחה מרובה בשנים האחרונות ונתנו מענה כולל מפני איומים רבים בטווחים קצרים וארוכים. המכ"מ מרכז מספר פונקציות מהותיות כגון הגנה אווירית, איכון ירי ובקרת אש.

לפי דיווח באתר armadninoviny.cz, החברה הצ'כית תייצר חלקים עיקריים ממכ"מ ה- ELM 2084 MMR . ההחלטה היא תוספת להסכם שנחתם לפי כשנה בין החברות לפיתוח משותף של מכ"מ ELM-2288.

 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

פסגת ראשי הליגה הערבית בקיץ 2017 (צילום: AP)

המזרח התיכון בתפנית

העימות בין מדינות ערב המתונות לאיראן הוא רק קצה קצהו של שינוי מהותי העובר על המזרח התיכון. תא"ל (מיל') חנן גפן על השינויים הגיאו-פוליטיים העוברים על האזור. דעה