רפאל, התע"א ותעש יפתחו יחד הדור הבא של "מעיל רוח"

חשיפה: הפיתוח החדש יהיה שילוב של מערכת "מעיל רוח" מתוצרת רפאל ותעשייה האווירית עם מערכת "חץ דורבן" של תעש. הקבלן הראשי של הפיתוח המשולב יהיה חברת רפאל. תעש והתעשייה האווירית יהיו קבלני משנה

חשיפה: רפאל, התעשייה האווירית והתעשייה הצבאית (תעש) סיכמו במשותף על פיתוח הדור הבא של מערכת ההגנה האקטיבית על כלי רכב. הפיתוח החדש יהיה שילוב של מערכת "מעיל רוח" מתוצרת רפאל ותעשייה האווירית עם מערכת "חץ דורבן" של תעש. הקבלן הראשי של הפיתוח המשולב יהיה חברת רפאל. תעש והתעשייה האווירית יהיו קבלני משנה.

על ההחלטה הדרמטית מספר בפעם הראשונה מנכ"ל התעש, אבי פלדר, בראיון מרתק שיפורסם במלואו בגיליון החדש של מגזין ישראל דיפנס שיראה אור בעוד ימים אחדים.

פלדר מספר כי לאחר שנים של דיונים הוחלט לשלב בין המערכות השונות. בפיתוח המשולב המכ"מ יהיה של מפעל אלתא מהתעשייה האווירית, המיירט של תעש, ועבודת האינטגרציה והפיתוח של המערכת תבוצע על ידי הקבלן הראשי, רפאל. המיירט החדש, מבית תעש, מבוסס על מין טיל נגד טילים, לעומת כדוריות מתכת שמתפזרות על פני שטח רחב, כפי שקיים במערכת "מעיל רוח" שנחשבת המערכת הראשונה בעולם להגנה אקטיבית מדור א'.

מי שדחף לשילוב המערכות הוא משרד הביטחון, ושלוש החברות הביטחוניות הסכימו על שיתוף הפעולה בימים האחרונים, במסגרת מסחרית משותפת שתקבע על ידיהן בקרוב..

באחרונה נחשף בישראל דיפנס, בראיון עם ראש חטיבת היבשה ברפאל, גיורא כץ, כי בעקבות מבצע 'צוק איתן' יש בעולם התעניינות עצומה במערכת ההגנה האקטיבית להגנה על כלי רכב – 'מעיל רוח'".

כץ אמר כי "המיגון האקטיבי מבליט עוד יותר את הזירות החדשות שמתהוות בעולם. ההנחה היא שהזירה שאנחנו כבר נתקלנו בה ב'צוק איתן', היא רק הפרומו לאיומים דומים שצבאות אחרים ייתקלו בהם בהמשך, לכן מאוד אקוטי גם לצבאות אחרים.

"אני מרגיש מאוד לא נוח לקרוא ל'צוק איתן' 'מקדם מכירות', אבל ברור שהצלחת ההגנה האקטיבית בעימות הזה, גם כיפת ברזל כנגד רקטות וגם 'מעיל רוח' כנגד טילי נ"ט, נותנת לנו דחיפה גדולה מאוד. קיבלנו מחמאות ויש התעניינות רבה מאוד גם ב'מעיל רוח' ספציפית".

כץ הוסיף, כי אמנם בעבר היו יירוטים מוצלחים של "מעיל רוח", בפעילות שוטפת מול עזה, ואולם "צוק איתן" מהווה פריצת דרך משום שזו פעם ראשונה בהיסטוריה הצבאית שבה מערכת הגנה אקטיבית הוכיחה את עצמה בפעילות לחימה אינטנסיבית.

"אנחנו מאוד מרוצים מהתוצאות", אמר אז כץ. "עשרות טנקים היו חשופים לאלפי חמושים והמערכת פעלה ללא דופי. שום רכב לא נפגע ולא היו התראות שווא. זה הישג טכנולוגי של רפאל ומפא"ת וכל הגורמים יכולים להיות מאוד גאים בכך גם כן".

כץ ציין כי רפאל פיתחה את "מעיל רוח" בשיתוף עם מפעל אלתא של התעשייה האווירית, שמספק את מכ"מ העקיבה אחר הטיל התוקף.

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אכן מה שלא עושה השכל הישר עושה הזמן - ומשהב"ט. בהצלחה לתכנית

שיתוף פעולה מבורכת בין תעשיות הבטחוניות יעשה לנו רק טוב ואני מקווה שזה רק התחלה של פרוייקטים גדולים שיתנו תנופה גדולה לפיתוח טכנולוגי של ישראל

שנחשבת המערכת הראשונה בעולם להגנה אקטיבית מדור א'. נא לתקן את המלל השגוי מאד מעיל רוח אינה המערכת הראשונה בעולם ואינה המקורית KBM KOLOMNA מרוסיה הם בעלי הרעיון המקוריים וגם ייצרו מערכת לפני הרבה שנים שנקראת ARENA לכן כל פעם שהכתב שלכם כותב דברים מאד שגויים צריך שילמד קצת את העובדות ולא יטעה ציבור קוראים נאמן המגזין שלכם מכובד מאד וזה מחייב אי כתיבת שטויות ודיברי הבל גסים

חייבים דחוף למגן את כל החטיבות ההתקפיות טנקים ונמרים חופש הפעולה של צהל יתעצם ביותר

צבא שמצויד במערכות האלו זה צבא אחר לגמרה אין בכלל השוואה זה ליגה אחרת ליגת על ויש לה משמעויות אסטרגיות מהמעלה הראשונה נכון זה יקר מאד אבל כנראה ש 100 מליון דולר בהצטידות במערכות כאלו זה יותר ממטוס אחד מבחינה אסטרטגית עוד לא נגמר החשיבות של צבא היבשה ובמזה"ת המטורף וחסר היציבות אנו בהחלט יכולים למצוא בו צבא מודרני מצויד על גבולינו הצפוני מזרחי לקח לאלו ששכחו בדיוק 6 שנים ממלחמת 6 הימים למלחמת יום כיפור שזה 6 שנות התואששות מתבוסה נוראה ,שלא לדבר על מלחמת ההתשה שישר התחילה אחרי מלחמת 6 הימים יש פה במעגל השלישי מעצמות מקומיות שעוינות אתנו בטירוף, והצבאות שלהם יכולים להופיע לנו תוך כמה שנים ישר על הגבול המזרחי צפוני שלנו במשך השנים אנו הינו הדבק המאחד בפסיפס של הלבאנט זה עוד יכול לחזור וכדי להוציא את החשק מהרפתקאות נגדינו עדיף צבא מאד חזק שבסוף הוא יהיה ההוצאה הזולה ביותר מהאופציות האחרות של מלחמה קשה כאשר אנו מצוידים בנגמשים ממלחמת ויטנאם ללא אמצעי הגנה אקטיבים זה לא בדיוק הנוסחא למלחמת תנועה והכרעה מהירה לפני שהאירופאים מתערבים נגדינו כדי להשיג דיבדנדים כלכלים וקצת הוצאת קיטור של שינאה היסטורת

חייבים דחוף למגן את כל החטיבות ההתקפיות טנקים ונמרים חופש הפעולה של צהל יתעצם ביותר

המשמעות של ההסכם החדש שהמכ"ם של ראדא (חץ דורבן ) בחוץ . עד היום תע"ש לא הסכימה לעזוב את ראדא ולעבוד עם אלתא