המפציצים הרוסיים משתמשים בסוריה בפצצות חודרות בטון

פצצות חודרות בטון מדגם BETAB-500 המשוגרות ממטוסי תקיפה מדגם סוחוי SU-34

The Betab-500, the fearsome Russian bomb that destroyed the bunkers of the Islamic state in Syria / cat-uxo.com

המפציצים הרוסיים התוקפים מטרות בסוריה משתמשים בפצצות חודרות בטון מדגם BETAB-500 המשוגרות ממטוסי תקיפה מדגם סוחוי SU-34. דובר משרד ההגנה הרוסי, מיור גנרל מאיגור קונשנקוב, מסר בשבת כי ליד העיר ראקה בסוריה הושמדו מטה פיקוד מבוצר היטב של ארגון דאעש ומאגר חומרי נפץ תת-קרקעי על ידי פצצות חודרות בטון ששוגרו  ממטוסי סוחוי 34.

משרד ההגנה של רוסיה מרבה בפרסום פרטים על הפעילות האווירית הרוסית בסוריה ומפרסמים סרטוני וידיאו ותמונות סטיל של ההפצצות. מומחים במערב מסרו לאתר AVIATIONIST, כי ניתוח צילומים שפרסמו הרוסים מראה, כי בכמה מקרים החטיאו המטוסים הרוסיים את מטרותיהם. לדעת המומחים, הרוסים מצלמים את התקיפות באמצעות מל"טים.

בכמה סרטונים נראים רסיסי פצצות שהתפוצצו מחוץ למטרות. עוד הבחינו מומחים מערביים שמזנבותיהם של המטוסים הרוסיים ברוסיה נמחקו סמלי חיל האוויר הרוסי – כוכב אדום גדול – כנראה מחשש שיזוהה שיוך לחיל האוויר הרוסי אם יפול מטוס כזה.

כתב רשת הטלוויזיה הרוסית RT, מוראד גאזדייב, הורשה להיכנס לבסיס האווירי ממנו ממריאים המטוסים הרוסיים. הוא דיווח שאמצעי הביטחון בבסיס קפדניים מאוד, כיוון שכוחות דאעש נמצאים במרחק של 40 ק"מ משדה התעופה. הכתב דיווח כי "נתוני הגיחות נבחנו ונבדקו והם מראים שהתקפות האוויר הרוסיות כוונו נגד מטרות תשתית של טרוריסטים  השייכים לדאעש".  לכך הוסיף דובר שלך משרד ההגנה בסוריה, קולונל איגור קלימוב, כי "לא תכוננו ולא בוצעו התקפות נגד תשתיות שבהם נמצאים אזרחים".

דובר משרד ההגנה מיור גנרל איגור קונשקוב הוסיף ואמר, כי מל"טים רוסיים עוקבים 24 שעות ביממה אחר הנעשה בשטחי דאעש: "כל אזורי דאעש מנוטרים יומם ולילה ובכל מזג אוויר". לדבריו, "בוצעו שש גיחות משדה התעופה הסורי HMEYIN בשעות הערב והלילה, ונפגעו מטרות של הטרוריסטים. באזור אידליב  השמידו מפציצים טקטיים מדגם סוחוי 24 בסיס אחסנה של הטרוריסטים, המשמש בסיס יציאה לפעולות טרור.  ליד אידליב הושמדו גם מחסני תחמושת, שבעה מאגרי ציוד ושבעה כלי רכב".

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

זוטות כמו הנשיא אובמה, ה אום, האיחוד האירופאי, רופאים ללא גבולות, בתי משפט הבינלאומיים ואיכות הסביבה אינם מטרידים אותם, המטרה שם בהחלט מקדשת את האמצעים, האזרחים באזורים שם הם מפציצים בבעיה רצינית כי הם לא יקבלו הזהרה או פנייה להתפנות, המושגים האלה זרים לצבא הרוסי.

אולי יעניין אותך גם

מערכת S400 במצעד צבאי במוסקבה (צילום: AP)

סעודיה רוצה העברת טכנולוגיות של מערכת הגנ"א S-400 – הרוסים לא ממהרים לתת

בראיון לעיתון הרוסי 'קומרסנט' אומר יועץ הנשיאות לענייני שת"פ צבאי-טכנולוגי בינלאומי, ולדימיר קוז'ין, כי ריאד שואפת "להתקדמות פתאומית מהירה" של השיחות על ההסכם להעברת טכנולוגיות (TOT). לטענתו הצד הרוסי מעוניין "להתקדם בהדרגה כדי להפחית סיכונים והסתבכויות"