גלוק גברה על זיג זאוור במכרז האקדחים המשטרתי הגדול

חברת מ.ר.ד. אפרם השקעות, יבואנית אקדחי "גלוק" זכתה במכרז לאספקת 15,000 אקדחי 9 מ"מ, המיועדים להחליף את אקדח ה"יריחו" המשרת כיום את משטרת ישראל

צילום: AP

האם הגיע הסוף לסאגת מכרז האקדחים הגדול של משטרת ישראל? ורדה מרוז, שופטת בית המשפט המחוזי בלוד, קבעה כי הזוכה במכרז, עליו דווח לראשונה באופן בלעדי ב"ישראל דיפנס" כבר בחודש נובמבר 2015, היא חברת מ.ר.ד. אפרם השקעות, יבואנית אקדחי "גלוק".

בסוף שנת 2015, פרסמה משטרת ישראל מכרז לאספקת 15,000 אקדחי 9 מ"מ בעלות מוערכת של כ-6-7 מיליוני דולרים, המיועדים להחליף את אקדח ה"יריחו" המשרת כיום את המשטרה, עם אופציה לאספקת אקדחים נוספים בשנים הבאות.

הסאגה החלה עם ההכרזה על חברת מ.ר.ד אפרם השקעות כזוכה. החברה המתחרה, מטווח העיר – סחר בינלאומי, יבואנית "זיג זאוור", ערערה בפני וועדת המכרזים בטענה של העדפת מוצר תוצרת הארץ על בסיס "תקנון העדפת תוצרת הארץ" המעודד זכיית מוצרים שיותרו בישראל במכרזי ממשלה, אולם הוועדה דחתה את ערעורה.

חברת מטווח העיר – סחר בינלאומי ו-"זיג זאוור" פנו לבית המשפט המחוזי בלוד בבקשה להוצאת צו ביניים שיאסור על המשטרה לבצע בפועל את המכרז מול "גלוק", לבטל את זכייתה במכרז ולהעניקו ל"זיג זאוור" על בסיס אותו "תקנון העדפת תוצרת הארץ".

חברת מטווח העיר טענה כי מתמלאים לגבי אקדחי ה"זיג זאוור" שלושת התנאים לעמידה בתקן של העדפת תוצרת הארץ: חלק מרכיבי האקדחים (בהם גוף האקדח והכוונות) מיוצרים בארץ בעוד שהקנה ומנגנון ההדק מיוצרים בארה"ב, המרכיבים המיוצרים בארץ מהווים יותר מ-35% משווי האקדח ובאשר למקום היצור, טענתה היא שלא נדרשה לציין מקום במסגרת תנאי המכרז.

השופטת ורדה מרוז דחתה את בקשת מטווח העיר לצו ביניים וקבעה כי אין מקום להתערבות בהחלטת וועדת המכרזים ו-"ספק אם יש מקום לקיים דיון בעתירה לגופה". לדברי השופטת יש רציונל ברור ונהיר מאחורי התנאים הקבועים בתקנות העדפת תוצרת הארץ ו-"בטיעוניה מבקשת מטווח העיר לעקוף תנאים אלו באמצעות פרשנות דחוקה ומאולצת שאינה עולה בקנה אחד עם תוכן התנאים, ואף אינה מתיישבת עם ההיגיון והשכל הישר".

ממטווח העיר – סחר בינלאומי, המייצגת כאמור את "זיג זאוור" בארץ, נמסר כי "זיג זאוור" הותירה בפני בית המשפט את ההחלטה הסופית בנוגע למכרז האקדחים. לאור אופי 6 השאלות שהעביר בית המשפט למשטרת ישראל בנוגע למכרז זה, החליטו נציגי "זיג זאוור" לוותר ול"רדת" מעניין מכרז האקדחים. כבר בימים אלו הוחל בחברת "גלוק" ובמשטרת ישראל בתהליכים לאספקת האקדחים.

אולם, כנראה שזהו אינו סוף הסיפור. כפי שדיווחנו בעבר, טרם התקבלה החלטה של וועדת המכרזים של משטרת ישראל לגבי הזוכה במכרז לאספקת 15,000 רובי סער ורובי קלעים בתצורת M4 קליבר 5.56 עליהם ניתן יהיה להתקין אמצעים לפיזור הפגנות. ל"ישראל דיפנס" נודע כי לשלב הגמר הגיעו 3 חברות: "זיג זאוור", "Lewis Machine & Tools – LMT" ו-"דניאל דיפנס". מכיוון שמדובר במכרז שעלותו נאמדת במעל 18 מיליון דולרים, האם אין זה סביר להניח שנחזה גם כאן בסאגה דוגמת מכרז האקדחים?

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

מזכ"ל נאט"ו הגיע לנזוף בנשיא טורקיה?

הטורקים לא אפשרו למטוסי חברות נאט"ו להמריא לתקיפות בסוריה מבסיס Incirlik. כמה ימים לאחר מכן, מזכ"ל נאט"ו, ינס סטולטנברג, מגיע לשיחות עם ארדואן. ומה יקרה אם נאט"ו תצטרך לתקוף את רוסיה? הטורקים יסגרו את הדלת?