אלביט מערכות מציגה באזרבייג'ן משוטטי SkyStriker

במרכז התצוגה של חברת "אלביט מערכות" בתערוכת ADEX 2016 הנערכת בימים אלו בבאקו, אזרבייג'ן עומד תחום המל"טים. החברה מציגה את המוצר החדש שלה בתחום המשוטטים החמושים, ה-SkyStriker, הנמצא כעת בשלב ההצטיידות בצבא האזרי

ל-SkyStriker שמציגה אלביט בתערוכה, חימוש גדול יחסית למקובל בשוק, הוא מכסה טווחים של מעל 40 ק"מ וטווח השהיה שלו – התלוי בגודל הרש"ק אותו הוא נושא – עומד על כשעתיים.

אלביט מציגה בנוסף, מערכות להשבחת כלי טייס כולל מערכות ראש למסוקים ותצוגה למערכות ניווט. עוד מוצגת ה-"Seagul", ספינה רב-משימתית בלתי מאוישת למשימות תת-ימיות (מיקוש, צוללות, צוללנים והגנה כללית של אתרים ונמלים).

גם חברת "סייברביט" מיוצגת בתערוכה בדמות פתרונות סייבר, מערכות אקטיביות ללוחמת סייבר. ברקע תצוגה זו פעילות הסייבר באזרבייג'ן שנמצאת עדיין בחיתוליה. כן מוצגים בתערוכה פתרונות ל"א ומערכות לאיכון, ניטור ושיבוש מערכות תקשורת ומכ"מים, מערכת CORAL-CR  האלקטרו-אופטית לתצפית ואיכון מטרות וצייני לייזר למטרות יבשתיות.

החברה מציגה גם את ה-GroundEye, מערכת לניטור וידאו של שטחים גדולים עם יכולת התמקדות באזורים מסוימים ברזולוציה מאד גבוהה ובמקביל במספר אזורים בהתאם לצורך. המידע מוקלט ולכן ניתן להריצו אחורה מנקודת זמן לנקודת זמן באזורים ספציפיים. מערכת זו הנה "האחות הקטנה" של מערכת SkyEye המוצבת ע"ג מל"טים וכלי טייס אחרים.

לאלביט אף תצוגה חיצונית בתערוכה ובמרכזה פרויקט השבחת טנק טי-72 ליכולות של טנק מתקדם כיום. ע"ג הטנק מותקנות מערכות בקרת אש, תקשורת, ניהול קרב והגנה מאיומי לייזר. עד עתה הושבחו מאות טנקי טי-72 באזרבייג'ן וטנקים אלו הוכיחו את עצמם במשבר נגורנו-קאראבך באפריל 2016.

עוד מוצגת בתערוכה החיצונית מרגמת 120 מ"מ "חנית" (Spear) המורכבת ע"ג רכב 4x4  של חברת "פלאסאן סאסא". מרגמה בקליבר שכזה מחזיקה מעמד על גבי רכב קל שכזה רק בגלל מזעור ההדף מ-100 טון למ"ר לכדי כ-10 טון למ"ר. קיימת התעניינות מאד רצינית באזרבייג'ן למערכת זו והיא נמצאית בשלבי שיווק במדינה.

ולסיום התצוגה החיצונית, קרון ששימש בארץ לפרויקט ה"צייד" (צבא יבשה דיגיטלי) וכאן הוא מוצע כמערכת שו"ב ותקשורת לכל רמות הצבא החל בחייל הבודד וכלה ברמת הפיקוד העליון. בניגוד לחברות ביטחוניות ישראליות אחרות, באלביט אומרים כי לא חשו בשנתיים האחרונות את הירידה בהיקפי הרכישה של האזרים של ציוד צבאי כתוצאה מירידת מחירי הנפט והפחתת התקציב הצבאי האזרי. אלביט הצליחה למצוא אפיקים נוספים ולייצר עסקאות נוספות בתחומי צבא אחרים עם אזרביג'ן.

 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

ראש השב"כ נדב ארגמן בכנס (צילום: דוברות המשרד לביטחון פנים)

"מאז תחילת השנה סיכל שב"כ כ-250 פיגועי טרור משמעותיים, ביניהם פיגועי התאבדות, חטיפה וירי"

ראש השב"כ אמר בכנס הבינלאומי לשרי ביטחון הפנים כי "ההשקעה הרבה של שירות הביטחון הכללי בפיתוחים טכנולוגיים בעולמות ה- BIG DATA, מערכות לומדות ובינה מלאכותית, מייצרת קפיצת מדרגה משמעותית במעבר ממיצוי לחיזוי מודיעין לצורך סיכול כוונות ופיגועי טרור מבעוד מועד"