ה"הרמס 900" הפך למבצעי תוך כדי "צוק איתן"

הכטב"מ מתוצרת אלביט מערכות מיועד לביצוע משימות סיור ואיסוף מודיעין. ניתן להתקין עליו מטע"דים מסוגים שונים

הרמס 900 (צילום: אלביט מערכות)

מבצע "צוק איתן" מביא לזירוז בקליטתם של אמצעי לחימה חדשים בצה"ל. אחד האמצעים הוא מטוס ה"הרמס 900" שנמצא בתהליכי קליטה בחיל האוויר מזה כמה חודשים. המטוס הוכרז כמבצעי לכל דבר תוך כדי הלחימה.

המל"ט מדגם "הרמס 900" מיוצר על ידי אלביט מערכות. מדובר במל"ט טקטי לשהייה ממושכת המיועד לדרגי החטיבה והגיס לשימוש במשימות סיור ואיסוף מודיעין. מדובר בכטב"מ ממשפחת מל"טי ההרמס של אלביט.

ה"הרמס 900" מסוגל לשאת מטע"דים למשימות שונות, כגון אלקטרואופטי לצילום יום ולילה, מטע"ד מכ"ם מטיפוס SAR, ציין לייזר, ומיתקנים למשימות מודיעין אותות (SIGINT) ותקשורת (COMINT).

רק לאחרונה נודע כי אלביט מערכות זכתה בהישג חשוב כאשר צבא שווייץ בחר במל"ט "הרמס 900" כמטוס הבלתי מאויש העתידי שלו. על פי פרסומים בשווייץ - היקף העסקה מוערך בכ-250 מיליון פרנקים שווייצריים.

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

Tactical exercise with real ammunition fighting - photo Eugen Mihai (Tactical exercise with live ammunition) - http://www.mapn.ro/fotodb/20170420_1/IMG_0101

 

דיווח: נציגי אלביט מערכות נפגשו עם משרד הביטחון הרומני

מאמצי ההתעצמות של רומניה נובעים מהרצון של המדינה להגיע להשקעה של 2 אחוזים מהתל"ג בביטחון כמצופה ממדינות נאט"ו. מדובר בתקציב של כ-9.8 מיליארדי אירו שיושקעו בתכנית רב שנתית